Олег Нитка: нещодавно і я був студентом

Тернопільська молоде, щиро вітаю із професійним святом – Днем студента. Тернопіль по праву можна вважати студентським містом. У Тернополі навчається близько 40 тисяч студентів, із яких 33 тисячі – у вищих навчальних закладах. У нас навчаються студенти більш як із тридцяти країн світу. За цими показниками ми є лідерами в Україні.

Ще зовсім недавно і я був студентом. Тому можу поділитися власним досвідом, який здобув від студентської лави педагогічного університету до директора інформаційного агентства та депутата міської ради.

Як і в мої студентські роки, зараз основним викликом для молодих людей є відірваність системи освіти від потреб економіки. Тому студенти часто задаються питанням: навіщо старатися у навчанні, якщо і так роботи немає. Особливо це стосується Тернополя, який на відміну від столиці та інших великих міст, не може похвалитися значною кількістю робочих місць. Якщо такі думки виникають, їх потрібно відганяти геть. Адже ніхто із нас не знає, який шанс трапиться завтра. Тому до такого потрібно бути підготовленим. Та і фахові спеціалісти завжди користуються попитом. Особливо зараз, коли в Україні нестача професійних кадрів. Багато моїх знайомих з Тернополя, які займаються бізнесом, тривалий час не можуть знайти хороших спеціалістів.

Із кожним роком з’являються нові професії, саме тому треба бути готовим до того, що доведеться регулярно підвищувати кваліфікацію, освоювати суміжні спеціальності. Не думайте, що вибір професії зараз, у вузі, визначить вашу долю. Зміна вибору, освоєння нової спеціальності зробить вас цінними фахівцями, затребуваними у міждисциплінарних областях діяльності. При цьому найбільших успіхів досягає той, хто самостійно пройшов початкові щаблі.

Щоб після закінчення навчального закладу та отримання диплому не виникло відчуття розгубленості та стресу від зіткнення з реаліями ринку праці через відсутність досвіду, я раджу його здобувати вже протягом навчання. Попри сформований у суспільстві стереотип щодо небажання з боку роботодавців приймати на роботу студентську молодь, пропозиції для молодих кандидатів є. Нехай це буде і не дуже високооплачувана робота, але навіть вона допоможе здобути цінний досвід.

Однак працюючим студентам дуже важливо не захопитися, і не упустити головного – отримання якісних знань у вузі. Тому роботу слід шукати н а неповний робочий день. Це дозволить встигати вчитись та відпочивати, а не лише зосереджуватися на заробітках. Влаштовуючись на роботу, ви повинні детально обговорити усі деталі не лише з майбутнім працедавцем, але й проконсультуватися з викладачами свого навчального закладу щодо можливості відлучення від занять у виключних випадках. У будь-якому разі дійте у власних інтересах: зараз ваша мета полягає в отриманні якісних знань, які дадуть змогу будувати кар’єру і влаштовуватися на хорошу роботу у майбутньому.

Також дуже важливо проявляти активність у громадсько-політичному житті. Це дає необхідний досвід для підготовки проектів та корисні знайомства. Зараз проводиться дуже велика кількість тренінгів та семінарів на різноманітні теми, на яких можна дізнатися багато нового.

При цьому завжди варто пам ’ятати, що основним критерієм в досягнені успіху в дорослому житті має бути активність, наполегливість, вміння мріяти. Адже успіху досягають тільки ті, хто вірить у себе, свої сили, любить свою роботу, прагне стати професіоналом.

Якщо маєте ідеї, які хочете реалізувати і Вам потрібні однодумці, приходьте в офіс Тернопільської міської організації «Об’єднання «Самопомочі» за адресою: Бульвар Шевченка 16.