Булінг – так називають прояви жорстокості між дітьми. Жертвою цькування в школі може стати будь-яка дитина, не дивлячись на те, якою б сильною чи здібною вона б не була.
Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. Булерами ж найчастіше стають ті, хто ростуть без заборон та авторитету батьків, але в той же час їм не вистачає уваги і поваги дорослих. У разі, якщо над дитиною знущаються, батьки, повинні уважно вислуховувати скарги дитини і ставитися до цього серйозно, а не просто відмахуватися словами, радять психологи. Дай здачі. Завдяки підтримці батьків, дітям легше переживати проблеми в школі, повідомляє тв4
-Дуже багато є конфліктів на фінансовиій основі, коли дитина бачить різні ситуації в своїй сім’ї, або в інших дітей і школі. Це може бути релігійна основа, може бути будь яка інша…Треба працювати не з наслідками, а з причиною. Дитину треба вислухати, дитину треба зрозуміти. Не завжди в цьому конфлікті винні оточуючі, можливо є причина в самій дитині, тоді треба працювати з дитиною.
Решта дітей, спостерігаючи за діями булера, або їх ігнорують, або обурюються та намагаються втрутитися. Іринка – учениця шостого класу, розповідає, намагається не конфліктувати із однокласниками, та все ж буває по-різному.
– Були різні ситуації, і я могла деколи посваритись із кимось. Ми сварились, мирились були невеличкі конфлікти….Деколи ми самі один одному допомагаєм, наприклад, посварились мої подруги то я не буду просто сидіти збоку і казати сваріться дальше я звісно також можу втрутитись і щось допомогти їм, щоб розібралися разом.