Тернополяни зможуть самі обирати сімейного лікаря?

Українці отримали змогу обирати сімейного лікаря. Так вирішили у Міністерстві охорони здоров`я. Згідно з наказом, дільничним може стати будь-хто із терапевтів, які працюють у поліклініці. Обраний сімейний лікар перейматиметься здоров’ям тих, хто його обрав, упродовж року. Вибори лікарів відбуваються вперше, поки що в чотирьох областях України.

У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що експеримент має стимулювати конкуренцію між медиками і бажання працювати краще.

У країні — вибори сімейних лікарів. З 1 до 30 вересня, люди можуть проголосувати за тих сімейних та дільничних лікарів, які їм подобаються. Таке нововведення, розповідають медики, запровадили виключно в інтересах пацієнтів. Лікарі конкуруватимуть між собою, аби сподобатися людям. Поки що експеримент започаткували у чотирьох областях: Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Вінницькій.

- Якщо хворий хоче обрати лікаря, він повинен звернутись до лікаря і заповнити реєстраційну картку, наказом визначено дату — з 1 до 30 вересня. Якщо у цей час хворий не звернувся, і не заповнив реєстраційну картку, то він може звернутись в інший час, якщо в нього є поважні причини, чи коли в поліклініці з’явився новий лікар, — розповіла головний спеціаліст — терапевт головного управління охорони здоров»я Тернопільської ОДА Лариса Матюк.

Наказ Міністерства охорони здоров’я передбачає ще кілька нововведень. До прикладу, сімейний лікар може відмовитись від обслуговування пацієнта, якщо той не виконує приписів медика. На Тернопільщині зараз лише розробляють принципи анкетування. З його допомогою людей опитуватимуть, чи задоволені вони своїми сімейними лікарями, чи ні. А далі будуть чекати. Якщо експеримент виправдає себе у чотирьох областях, то його запровадять по всій Україні, повідомляє тв4.

У нас це в проекті, але в принципі, коли пацієнт настоює на зміні лікаря, то ми йдемо на зустріч, тобто в принципі ми це питання вирішуємо і на сьогоднішній момент, — каже Лариса Матюк.

- Сьогодні на Тернопільщині працює 472 сімейних лікаря. Вони обслуговують приблизно 83% мешканців області.