У вівторок, 5 лютого на лінію «102» надійшло чотири звернення від жителів обласного центрі. Вони розповіли одну і ту ж шахрайську схему за допомогою якої невідомі намагалися незаконного збагатитися.
Незнайомці телефонували до краян та повідомляли, що близькі родичі краян потрапили до поліції за вчинення протиправного. Аби уникнення кримінальної відповідальності шахраї просили 5 000 американських доларів.
Громадяни в ході розмови розуміли, що спілкуються з пройдисвітами, адже додзвонювачі не могли чітко відповісти на конкретні запитання про близьких. Варто було краянам повідомити, що спілкуються з аферистами, як псевдополіцейські клали слухавку.
Зв’язавшись з рідними тернополяни розуміли, що завдяки зваженим діям не стали черговими жертвами зловмисників.
Працівники поліції розповідають, велика частина дзвінків здійснюється в нічний час або рано вранці. Адже в сонному стані мислити адекватно практично нереально.
Злочинці намагаються зберегти психологічний тиск на жертву до того моменту, поки не отримають гроші. Вимагають не класти трубку, поки жертва не зустрінеться з їх людиною.
Аби не потерпіти від рук аферистів, перше правило - перервати розмову та зателефонувати тому, про кого йде мова. Якщо телефон відключений, постарайтеся зв'язатися з колегами, друзями і родичами для уточнення інформації.
Якщо ви отримали дзвінок від нібито близького родича з інформацією про те, що він потрапив в ДТП або іншу неприємну ситуацію, в результаті якої йому загрожує кримінал якщо той, хто телефонує просить передати хабар співробітнику правоохоронних органів, слід задати уточнюючі питання.
Якщо ви розмовляєте з представником правоохоронних органів, запитайте, з якого він відділення поліції. Після дзвінка слід набрати «102», дізнатися номер чергової частини даного відділення і поцікавитися, чи дійсно родич або знайомий доставлений туди.
У разі, якщо до вас зателефонував невідомий та просить готівку, не зволікайте телефонуйте в поліцію.