Чотири міські лікарні, дві стоматологічні поліклініки та два медичні центри у попередні роки були реорганізовані у комунальні підприємства. Два заклади стали такими підприємствами ще у 2015 році, а шість – наприкінці 2017-го. А на черговому засіданні виконавчого комітету цим закладам охорони здоров’я погодили фінансові плани на 2018-ий рік.
– При формуванні фінансових планів ми керувалися виділеними коштами через медичну субвенцію і тими напрямками, які держава хоче бачити, як замовник медичних послуг, – зазначив Ростислав Левчук, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради. – Відповідно до цих напрямків, пропонується наступна спеціалізація по наданню медичної допомоги: друга лікарня – планове лікування, перша – надання невідкладної допомоги, третя – відновне лікування і хоспісна допомога, дитяча лікарня – медична допомога дітям, дві стоматологічні поліклініки – стоматологічна допомога дорослим і дітям, відповідно. Для втілення тих реформ, які розпочалися цього року, потрібен перехідний період, і ці плани відображають всі тенденції такого періоду. Разом з тим ми шукаємо аудиторів, які допоможуть нам визначитися з оптимальною моделлю охорони здоров’я у Тернополі, і тоді можна буде скоригувати фінансові плани відповідно до рекомендацій і тих реалій, які існують
Кожне із цих комунальних підприємств заробляє власні кошти, наприклад, від надання приміщень в оренду чи передбачених законодавством платних послуг. Залежно від закладу суми ці коливаються від 300 тисяч гривень до трьох мільйонів, пише зз. Та зрозуміло, що цього недостатньо для повноцінного утримання і діяльності, тож основна сума фінансування йде з державної субвенції та міського бюджету. І навіть виділених коштів може не вистачати. Наприклад, представник лікарні швидкої допомоги зазначив, що до кінця року їм не вистачає ще мільйона гривень. Міський голова Сергій Надал відповів, що до вересня міські заклади охорони здоров’я забезпечені коштами максимально, а при перерозподілі бюджетних коштів вони першочергово будуть спрямовуватися на потреби медицини, особливо на закупівлю необхідних медикаментів.