Місцеве видання "Чортківський вісник" днями опублікувало на своїх сторінках колонку редактора Мар'яни Полянської, в якій жінка прямим текстом називає однією з причин проблем в країні наявність євреїв при владі. Таке розпалювання ворожнечі не зрозуміли не лише читачі, про скандал в соцмережі почали говорити сотні людей по всій Україні.
Фото самої колонки розмісти у соцмережі Саша Березень.
"Коротко про газету мого улюбленого маленького міста. Е-Етика", - написав чоловік.
Мар'яна Полянська свої роздуми про те, "чому при владі так багато жидів", розбавила власним розумінням поняття "Голокост". При цьому чомусь вважає, що "Холокост" та "Голокост" - це різні поняття.
Антисемітський текст завершила ще й "анекдотом" на тему стосунків між українцями та євреями.
На сполох забили не лише в Чорткові.
"У Чорткові редакторка "Чортківського вісника" написала колонку, якій всі чорти світу аплодують. У 22 роки мізки мали б уже бути. Але, як бачимо, не факт ", - прокоментував ситуацію відомий журналіст та історик Вахтанг Кіпіані.
Відреагував на матеріал і мер Чорткова Володимир Шматько.
"Міська рада на чолі з міським головою Володимиром Шматьком висловлюють своє обурення та незгоду з приводу публікації у газеті «Чортківський вісник» від 02 лютого 2018 року № 3 (503) «Жиди чи євреї», автор котрої є редактор Мар’яна Полянська.
Вважаємо, що у такий складний для країни час, коли на сході України триває агресія з боку Росії, статті такого роду ще більше розпалюють міжнаціональну ворожнечу.
Наша країна багатонаціональна, в ній проживають люди різних національностей і віросповідань. І нині, як ніколи нам потрібно єднання, взаєморозуміння і злагода. Бо лише разом можемо здолати будь-якого ворога.
Нам не зрозуміла позиція Мар’яни Полянської і мета такої публікації", - йдеться в повідомленні. Крім того там уточнили, що газета вже не підпорядковується міській раді міста, тож приймають рішення про наповнення видання саме його редактори та власники.
Звичайні ж громадяни, невдоволені таким вчинком редакторки, закликають СБУ розібратися в ситуації, адже такі "статті" є нічим іншим як розпалюванням міжнаціональної ворожнечі.
У Фейсбуці на сторінці видання читачі ставлять газеті "одиниці" і коментують такий низький бал непрофесійністю працівників та закликом до антисемітизму.