Сьогодні Кабінет Міністрів України на чолі з Володимиром Гройсманом приймає конкретні рішення для підтримки агропромислового комплексу.
Саме тому, тепер найбільший акцент робиться на розвиток малих сімейних ферм, на будівництво нових ферм, на збільшення поголів’я великої рогатої худоби, на створення кооперативів та розвиток садівництва. Для цих потреб в державному бюджеті закладено понад 6 млрд. грн., і скільки з цих коштів отримає Тернопільщина, залежить від активності нас самих. На цьому наголошує голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
За його словами, у програмі підтримки аграрного сектору передбачено, що держава буде повертати аграріям 25% на закупку сільськогосподарської техніки українського виробництва та 40% компенсації – м алим фермерам. Крім того, передбачена допомога для агровиробників, які будують або реконструюють тваринницькі комплекси. Для цього закладено 2,5 млрд. грн.
«Йдеться про 25% компенсації тіла кредиту, залученого на будівництво або реконструкцію комплексів в галузях свинарства, птахівництва та ВРХ, 30% відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів та до 3% здешевлення кредитних ресурсів», – уточнив Степан Барна.
Також він поінформував, що Уряд виділить 4 млрд. грн. на дотацію на утримання худоби. Надається підтримка як агровиробникам, так господарям, які утримують молодняк ВРХ. Відтак, господарі, які тримають теляток отримуватимуть по 2 500 грн. на голову молочної корови та агровиробники, які утримують молочних корів, отримають по 1 500 грн. на голову молочної корови.
«Це є добрим стимулом для того, щоб розвивати своє господарство для тих, хто вже працює на цій ниві, а також сприятливим часом для тих, хто лише думає над реалізацією своїх планів», – наголосив голова ОДА.
Це ж стосується і розвитку садівництва та виноградарства, а також створення сільськогосподарських кооперативів.
«Наразі в області діють 35 кооперативів, які є практично в кожному районі. А це є добрим способом до популяризації кооперативного руху. Адже всі хто хоче розпочати працювати та вагається, може відвідати кооператив у своєму чи сусідньому районі та ознайомитися із специфікою його роботи. Водночас, у створенні кооперативу є й свої переваги – це створення нових робочих місць в особистих селянських господарствах, виробництв о якісної продукції, збільшення дохідності громадян, нові ринки збуту, державні та обласні програми підтримки, здешевлення кредитів, спрощена процедура отримання необхідних послуг. Тому наше завдання сьогодні – залучити в область максимальний ресурс для цих потреб, позаяк більше коштів з програми підтримки агропромислового комплексу отримає той, хто буде активніший в напрямі її реалізації», – акцентував Степан Барна.