- Ми не віримо, що міськрада могла прийняти таке суперечливе рішення, – каже вчитель фізичного виховання школи №2 Володимир Щербина. – Зараз всюди популяризують футбол. А в нас хочуть поставити на ньому хрест.
Більше двох десятків тернопільських вчителів фізичного виховання зібралися 26 вересня біля міського управління освіти, – повідомляє “20 хвилин”. Таким чином вони протестували проти закриття в тернопільських школах позакласних занять з футболу. За словами вчителів та тренерів, багатьом із них про це вже повідомили директори шкіл. Педагоги обурені таким рішенням.
- Ми пропрацювали цілий місяць, тепер нам кажуть, що ставки з футболу немає, – каже Володимир Щербина.
Ці заняття вели вчителі фізкультури або тренери з футболу. Відтак останні тепер взагалі можуть залишитися без роботи. Та й багато дітей залишаться без улюбленої гри. Так, кожна група з футболу складається з 15-20 чоловік. А таких груп є по три-чотири в кожній школі. Учні приходять на заняття по три рази на тиждень після уроків.
- Тернопільські школярі показували хороші результати на міських та обласних змаганнях. Вони мали де провести дозвілля, тепер їх просто викидають на вулицю, – каже пан Щербина.
За словами вчителів, їхні керівники їм пояснили, що за рахунок закриття позакласних занять з футболу будуть економити кошти. Деякі педагоги навіть розповіли, що їх вже викликав директор і казав писати заяву на звільнення за власним бажанням. Як виявилося, керівники шкіл не мали права такого робити.
Вчителі зібрали підписи проти закриття позакласних занять з футболу і своє звернення на ім’я міського голови залишили у міськраді, під стінами якої продовжили свій протест. До педагогів прийшла заступник начальник міського управління освіти Раїса Сауляк. Вона запевнила, що ніхто з них без роботи не залишиться, а заняття з футболу вони проводитимуть і надалі.
- Та ж схаменіться, ви всі будете працювати, – звернулася вона до вчителів. – Я не розумію, чому так сталося, що деякі директори, не володіючи повноцінною інформацією, збурили колективи. А вони прийшли сюди з питаннями, на які вже давно є відповіді. Ми гарантуємо, що всі будуть на роботі і матимуть ту зарплату, яку і мали раніше.
Проблема була лише в тому, як оформити документи, продовжує пані Сауляк. Річ у тім, що ще у 1999 році прийняли рішення виконкому про введення додаткових штатних одиниць керівників з футболу. Так було і донині. Оскільки Міністерство освіти і науки в 2011 році ввело нові штати, де чітко обумовлено і конкретизовано кожну штатну одиницю, і ці штати вводять з першого вересня 2012 року, то виникло питання, як проводити оплату праці керівників гуртків з футболу. Оскільки таких штатних одиниць в типовому положенні про штатні одиниці не передбачено.
- Ми консультувалися з фінансовим управлінням, проводили наради з міським головою, – каже Раїса Сауляк. – Вирішили, що у кожної школи є внутрішні резерви і кожна школа спроможна оплатити ставку чи півставки працівникам, які працюють на посаді педагога фізвиховання та ще й читає години з футболу.