Якщо групи продовженого дня будуть платними у Тернополі, батьки погрожують не робити ремонти у школах

З вересня перебування у групах продовженого дня може бути платним. Як повідомили в міському управлінні освіти, місячна вартість може дорівнювати 260 грн.

Після того, як ця новина прокотилася місцевими ЗМІ, тернопільські батьки зареєстрували звернення на сайті електронних петицій. Основна вимога – аби гроші на функціонування груп і надалі виділяли з міського бюджету.

«Звертаємось з проханням не скорочувати фінансування груп продовженого дня для загальноосвітніх навчальних закладів нашого міста. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. N 1121 «Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу» п.3 – «Група продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу державної та комунальної форми власності функціонує за рахунок коштів відповідних бюджетів…». Просимо звернути Вашу увагу на те, що більшість батьків учнів початкової школи, які відвідують групи продовженого дня, не спроможні оплачувати перебування дитини, через низький рівень доходів населення м. Тернопіль. В наслідок чого діти молодшого шкільного віку можуть залишитися без належного нагляду, що суперечить законодавству України», - ідеться у зверненні.

Наразі петицію підписали вже 305 осіб із 300 необхідних. Тернополяни сподіваються на лояльність місцевої влади.

- Цьогоріч син іде до першого класу. Якщо сумувати всі витрати (харчування, придбання посібників, плата за групу продовженого дня), то за місяць потрібно заплатити 1300 грн. З мінімальною заробітною платнею для більшості батьків ця сума непосильна, - зауважує мама Наталія. – Якщо школярів двоє, то уявіть, які це витрати! Ми і так здаємо на ремонти шкіл і садків, ще й фінансування груп хочуть повісити на нас. Якщо так буде, то на батьківських зборах говоритимемо про те, що ніякої допомоги від нас заклад не отримає. Хай міська рада робить ремонти за свої кошти, пише "20 хвилин".

Натомість остаточного рішення з цього приводу досі немає. У місцевому управлінні освітививчаютьпитання.