На Тернопільщині затримали любителів чужих мобільних телефонів

Майже не щодня працівники поліції документують нові факти крадіжок, об’єктом яких є мобільні телефони. Саме це майно крадії  найшвидше реалізують в ломбарди, а кошти витрачають або на алкоголь, або на нову дозу наркотиків.

Деякі зловмисники через кримінальне минуле не можуть позбутися звички ошукувати громадян.

Працівники поліції викрили одразу трьох зловмисників, які обкрадали жителів Тернопільщини ввійшовши в довіру, або ж користуючись їх безпечністю.

До Борщівського відділення поліції звернувся житель району. Парубок повідомив, що з його помешкання зник дороговартісний мобільний. У протиправному він запідозрив приятеля який того дня гостював.

Здогадки краянина підтвердили ж правоохоронці. Вони встановили, що підозрюваний непомітно поцупив майно, допоки власник помешкання господарював. 

За аналогічною схемою потерпіла й жителька Чорткова. Дівчина 1991 року народження виявила відсутність засобу зв’язку після того як її знайомий побував у помешканні. Крадій у протиправному зізнався, телефон поліцейські вилучили.

А от в обласному центрі раніше судимий тернополянин скористався безпечністю жителя Зборівського району. Потерпілий навіть не зауважив, як незнайомець непомітно витяг майно з кишені штанів.

У ході розшукових заходів правоохоронці вийшли на слід крадія. Ним виявився неодноразово судимий 32-річний місцевий мешканець. Викрадене він одразу реалізував в ломбард.

За всіма фактами відкрито кримінальні провадження відповідно до частини 1 статті 185 ККУ – «Крадіжка»

Правоохоронці звертаються до мешканців та гостей краю бути обачними та пам’ятати основні правила, аби вберегти своє майно:

• не носіть мобільний телефон на видному місці та не ведіть телефонних розмов у вечірній час на малолюдних вулицях, у міжбудинкових проходах, парках тощо;

• не залишайте мобільні телефони без нагляду на прилавках, столиках, в аудиторіях, у незачинених кімнатах, кабінетах, коридорах та прихожих;

• приберіть з видного місця мобільний телефон при відвідуванні вашої квартири малознайомими, якщо навіть вам їх рекомендували як достойних людей. Залишений на столику апарат може також спровокувати скоєння крадіжки;

• користуючись громадським транспортом, не зберігайте мобільні телефони у сумках, що легко відкриваються, зовнішніх кишенях наплічника, тощо. Найкраще їх носити у внутрішніх кишенях піджака, пальта, куртки;

•  не хизуйтеся перед незнайомими або малознайомими наявністю дороговартісного мобільного телефону;

• з’ясуйте і запишіть серійний номер телефону, тобто так званий ІМЕІ. Він є у супровідних документах. Можна визначити його в такий спосіб: набрати комбінацію символів *#06#. При цьому на екрані висвітиться ІМЕІ Вашого мобільного.

За допомогою IMEI-коду є реальна можливість знайти його у найкоротші терміни.

Якщо ж  ви стали жертвою грабіжників чи злодія, не гайте часу – телефонуйте на лінію»102».