9 жовтня - Іоанна Богослова: що тернополянам слід робити у цей день

Іоанн Богослов — це святий, який вважається одним із 12 апостолів Ісуса Христа. Йому присвячено кілька свят: 21 травня, 13 липня і 9 жовтня. Жовтневе свято — це день його кончини. Сьогодні за душі померлих читали на кладовищі молитви і влаштовували обіди.

У народі святий вважається наставником іконної справи та покровителем живописців. Ще Богослова шанують як Божого мандрівника. Йому обов'язково моляться перед тим, як вирушити у далеку мандрівку, адже він захищатиме від незгод і підступів на шляху.

Іоану Богослову Ісус доручив піклуватися про Богородицю. Прожив святий дуже довго, більше століття, і помер власною смертю. У могилу він ліг з власної волі, але за деякий час її розкрили, однак тіла там не було.

Іоанна Богослова називають "апостолом любові", бо він усім своїм життям вчив, що людина без любові не може наблизитися до Бога. Він був одним з 3-х учнів, котрих Христос наблизив до себе. Іоанн супроводжував Христа до останньої хвилини земного життя.

9 жовтня вже мали бути завершені всі польові роботи. Існує навіть приказка:

"Хто не посіяв до Богослова – не варт доброго слова".

Проте у першу половину дня працювати ще дозволялося.

Вважається, що люди, які в цей день працюють – викличуть погану погоду. У цей день не можна їсти часнику й цибулі, бо цілу зиму будуть снитися мертві. Цього дня можна передбачити, якою буде зима: якщо берези почнуть облітати — теплою, якщо осика скине зелене листя — холодною.

Також молитви перед іконою Іоанна допомагають знайти хороших друзів, міцну сім'ю і охороняти її від сварок та злих намірів інших людей.

Сьогодні слід стежити за такими знаками природи:

1. Якщо цього дня тепла та сонячна погода - варто чекати дощового листопада.

2. Коли на Івана дощ - в січні чекай відлиги.

3. Якщо 9 жовтня на деревах залишилося досить багато листя - зима буде суворою.