Вибухнув найбільший в Україні склад боєприпасів: тернополянин, який строковиком служив там, каже – це диверсія агресора

У Генштабі Збройних сил України повідомили, що у зв’язку з вибухом на складі боєприпасів на Чернігівщині, в області запроваджені обмежувальні заходи, зокрема, евакуюють людей.

«О 3 годині 30 хвилин надійшла інформація від начальника 6-го Арсеналу, що в районі населеного пункту Ічня Чернігівської області стався вибуху на технічній території. Масштаб уточнюється. Оперативно повідомлені всі відповідні служби й органи місцевої влади. Здійснюється евакуація людей. Розгорнуто штаб ліквідації надзвичайної події», – йдеться в повідомленні Генштабу сьогодні, 9 жовтня.

На місце події поїхала оперативна група на чолі з начальником Генерального штабу, йдеться в повідомленні. Про постраждалих і причини вибуху наразі не повідомляють.

Тернополянин Богдан Кіндій, колишній військовослужбовець строкової служби, який свого часу відбував службу саме на цьому воєнному об’єкті, розповів кореспонденту сайту «0352.ua», що «підпалити вручну жоден з цих складів нереально. Периметр цього об’єкту суворіший, ніж на будь якому кордоні України: колючий дріт, пісок, оранина, сигналізація по периметру, стоять вишки. І все це у декілька рядів. Потрібно бути камікадзе, аби потрапити у середину, але й це не гарантує успіху».

«На мою думку, це є – диверсія, як мінімум. Запалити його, навіть з території частини, потрібно використовувати квадрокоптер. Окрім того, одразу біля в’їзду розташована пожежна частина», - розповів Богдан. 

«На мою думку, якщо і можна запалити, то тільки з дальніх складів, щоб пожежникам важче було добратись до місця. Я служив там якраз пожежником, тому знаю це. У підрозділу є протипожежний танк, але він не допоможе при таких масштабах пожежі», - розповів чоловік кореспонденту сайту «0352.ua».

Аби читачі сайту розуміти масштаби цього вибуху, колишній строковик навів таку інформацію:

«Це настільки великий склад боєприпасів, що годі й уявити. На той час моєї служби, там зберігались усі можливі види вибухівки, від найменших до найбільших, та звісно, сама порохова суміш. При щоденній стрільбі ними з перервою на обід - знадобиться 80 років, аби вистрілити усі запаси!».

Підпал цього воєнного об’єкта вигідний лише країні агресору – Росії, зазначив Богдан. Він припускає, що при новітніх технологіях безпілотників запал можливий, навіть, з російської території.

Найбільший казус полягає у тому, що українські воєнні об’єкти нанесенні на карту «Google maps». Це відкриває додаткові можливості для диверсантів спровокувати надзвичайну ситуацію в країні.

Це вже не перші вибухи на складах боєприпасів в Україні. Повідомляє Радіо Свобода. Зокрема, в березні минулого року на складах артилерійських боєприпасів на околиці Балаклії Харківської області спалахнула пожежа й почали вибухати боєприпаси. З околиць складів радіусом у 10 кілометрів евакуйовували майже 20 тисяч людей. Пожежу згодом ліквідували. Як головну версію подій називали диверсію, хоча не виключали і версії службового недбальства. У Балаклії зареєстрували майже 4 тисячі постраждалих внаслідок вибухів на складі боєприпасів 23 березня 2017 року.

Наприкінці вересня 2017 року пожежа і вибухи на складах боєприпасів почалися біля Калинівки на Вінниччині. Через це з Калинівки і прилеглих сіл евакуювали понад 30 тисяч людей, були травмовані дві людини, яких госпіталізували до медичних закладів. Військова прокуратура Центрального регіону України розслідувала справу про вибухи за статтею «диверсія».

Після цих інцидентів уряд виділив 100 мільйонів гривень для захисту об’єктів зберігання боєприпасів ЗСУ.