14 жовтня християни відзначають одне з найбільш шанованих свят – Покрову Пресвятої Богородиці. В народі його ще називають Третя Пречиста.
Цього дня віряни з вдячністю приймають заступництво Пресвятої Діви Марії та згадують історичні події Візантійської епохи, з якої походить коріння національного українського свята.
За переказами, 14 жовтня 910 року жителі оточеного Константинополя зібралися у церкві й молили Бога про порятунок від смерті. Під час вечірнього богослужіння одному з вірян було видіння.
У свято Покрови Пресвятої Богородиці віруючі просять у Цариці Небесного захисту і допомоги. Свято нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід і є храмовим святом багатьох міст і сіл України. Завдяки козацтву виник новий тип Ікони – "Козацька Покрова", де під омофором Богородиці зображаються українські єрархи, гетьмани і козаки. На хоругвах січовики також любили зображувати Покрову Богородиці, розпростерту над козаками... Недаремно сьогодні багато сіл носять назви " Покровка"," Покровське"," Новопокровка"…
Стало добрим звичаєм побувати 14 жовтня на Службі Божій, прикрасити домашню ікону Богоматері, згадати родичів чи знайомих, які пішли в похід, змушені десь воювати, боронячи Вітчизну, і помолитися за них.
Свято Покрови знаменувало початок весіль, саме в цей час дівчата молилися за якнайшвидше заміжжя.