«Чи варто витрачати гроші на танцювальні гуртки та брати участь у платних змаганнях?», - думки тернопільських батьків про танцювальні «батли» їх чад

В одній зі спільнот у соцмережі розгорнулась гостра дискусія на тему: Платити чи не платити за хобі своєї дитини? Батько Володимир Горин запустив реакцію «доміно», написавши пост про те, як у Тернополі тренери танцювальних гуртків розводять батьків на гроші.

«Десь два місяці тому відправив дитину на танцювальний гурток. Нині тренерка уже почала розказувати про якісь змагання в Подолянах, розвод як мінімум на 500-800 грн. Це крім щомісячної плати за сам гурток. Цікаво, чи є в Тернополі якісь танцювальні гуртки, де не розводять постійно батьків на гроші, а просто вчать дітей танцювати? І хто кормиться на тих конкурсах- перконкурсах?», - пише чоловік у дописі.

Допис прокоментувало понад два десятки людей. Кожен висловив свою думку на рахунок танцювальних гуртків, оплати за них та витрат загальні потреби будь якого хобі. Далі «пряма» мова дописувачів:

Наталя Гресько: Донечка була в першому класі і я віддала її на танці. Спочатку я мотивувала це тим щоб сформувалася постава, шоб навчилася танцювати, бо ж дівчинка. Але час йшов, ми вчили нові танці, почали ходити на конкурси, здобувати медальки, переходити у вищі категоріі. За 5 років діти досягли досить багато. Да, грошей йде не мало. Але я бачу не лише перемоги і щасливу посмішку дитини на п’єдесталі. Я бачу як завдяки танцям, конкурсам дитина стає впевненішою, розкутішою, комунікабельнішою. Я бачу її коло спілкування, бачу її інтереси. Я без проблем відпускаю на танцювальні збори. І саме головне я бачу різницю з її однолітками, які не займаються в будь-яких гуртках.

Наталя Гресько: Та чому зразу розводять??? Оплачую заняття з танців, тренера -вчать. Участь в конкурсі платна- але вони ж несуть витрати для його проведення- оренда залу, медалі, грамоти, оформлення залу, ведучі, музика....

Андрій Федунь: Нащо взагалі відправляти дитину на участь в конкурсах чи змаганнях, краще прямо їй сказати: "ти за два місяці ніхрена на тих танцях не навчилася" і обрубати на корню все бажання дитини чимось займатись, ще через місяць вона вже не захоче нінаякі танці ходити от і збережеться фінанси...

Wlodko Korabel: співчуваю, думав, що на танці ходять для хорошого самопочуття, гарної фігури і для задоволення, а тут, виявляється, весь час тяжка підготовка до змагань...мої співчуття...

Тетяна Броніковска: Хтось мені може пояснити, чому в Україні діти ходять або на танці, або на англійську? Музичні школи, гуртки - нікому вже не потрібні? Всі кинулись танцювати - от і користають бізнесмени. З мого погляду (я дитячий психолог) набагато більше деяким дітям дав би гурток логіки, художній, навіть в'язання чи поетичний.

iktoria Stepanova: Молодша сестра займалась бальними танцями 13 років. Змагання дозволяють почуватися впевнено і вчать самостійності, а ще перемагати і програвати. Вони стимулюють до нових досягнень. Якщо ви відвели дитину у танцювальний гурток просто так, без перспектив, навчитись кільком танцям і зв'язкам то дійсно, змагання вам непотрібні.

Pasha Lototskyi: Бачили хлопаків з велошколи на тернопільських дорогах?

Так от. Там велики від 500 баксів до 3000. 

Пам'ятаєте були гуртки фотосправи?

Так от, нормальний фотік - від 300 баксів. І об'єктив теж. БУ.

Пам'ятаєте, були гуртки радіолюбителів-зв'язківців?

Так от, нормальна радіостанція - від 300 баксів. 

Пам'ятаєте, були гуртки по туризму?

Так от, нормальні рюкзак, палатка, куртка, штани і взуття - від 300 баксів. 

"ДОСААФ уже нє тот", правда?

Костянтин Борщ:  Конкурс - не розвод, конкурс - мотивашка. Дадуть якусь грамоту - в дитини щастя на місяць і не пропадає бажання займатись. А що дорого - так будь-яке хоббі влітає в копійочку. З власного досвіду - боксерські рукавички - 1000, фути - 300, капа - 100, шорти, рашгард, легінси - 2000. Ітого - 3400. Але воно того варте. Ще й як варте.