Такого препаскудного ставлення до театру перших осіб Тернопільщини та обласного центру не було за всю історію Незалежності України.
Як пише Про все, голова облдержадміністрації Валентин Хоптян просто не ходить навіть на знакові вистави головного мистецького закладу області. Його заступники Юрій Желіховський і Петро Гоч, вочевидь, не мають часу на мистецтво.
Обласну адміністрацію представляв на ювілеї року лишень начальник облуправління культури Григорій Шергей. Те, що він говорив на сцені – просто мусів. Що думав, сказав згодом, на бенкеті після вистави. Від міської ради керівник культури Олександр Смик навіть не досидів до середини вистави. З восьми нардепів не було жодного. Народні маси також не заполонили усі крісла театру, тому й аншлагу не було.
Щодо самої вистави “Отак загинув Гуска”, то глядачі її сприйняли по різному. Навіть серед представників тернопільської еліти помітні були “бродіння”. Трагікомедія не прикувала увагу глядача на 100%. Гра акторів “набрала маху” тільки з другої половини вистави. Проте, ніхто із суддів не заснув і не вийшов із зали.
Гра головних героїв і акторів дрібніших ролей була настільки рівною, що вони можуть позмагатися за перемогу в номінації “актор чи актриса другого плану”. Найсильніший у виставі був текст, який скапарали фактично усі актори, бо не вміли чітко прочитати. Фінальні оплески глядачів були скоріше присвячені витримці тернополян, що зуміли досидіти до кінця, ніж пошануванню талантів акторів чи режисера.
Задумка організаторів фестивалю відкрити театральне свято знаковою виставою зрозуміла і цілком виправдана, але рівень виконавської майстерності продемонстрував, що в Коломийському академічному обласному українському драматичному театрі працюють не зірки, а є театр-зірка.