Доступно про гроші, фінансові операції та шахрайство розповідали школярам на Тернопільщині. Компанія CFG/«МРІЯ» організувала серію освітніх заходів з фінансової грамотності серед школярів та спільно із керівником проекту «Цікава фінансова грамотність» Віталієм Письменним провела перше інтерактивне заняття.
Аудиторія з учнів 3, 4 та 5 класів з цікавістю слухає про гроші й уявляє себе мільйонерами. Хтось вкладатиме у бізнес, а хтось – у розкішне життя. Саме так почалось заняття із фінансової грамотності у навчальному класі школи с. Нижбірок, що на Гусятинщині. На простих прикладах дітям пояснюють про активний та пасивний дохід, закріплюють результати пізнавальним мультиком та життєвими історіями.
У компанії CFG/«МРІЯ» переконані, що такі курси допомагають практично планувати витрати, вчать заощаджувати, грамотноповодитись із грошима та уникати шахраїв. Здобутими знання закликають ділитись з рідними.
Для подібних освітніх заходів важлива форма подачі,адже дитяча аудиторія сприймає інформацію краще у пристосованих форматах. Організатори вирішили показати пізнавальний мультик та обговорити із школярами його зміст. На додачу до відеоматеріалів використали ще й спеціалізовані ілюстровані книжки.
«Ми сьогодні тут, щоб розповісти дітям про основи фінансової грамотності. На допомогу нам приходять відео та друковані матеріали. Я керую проектом “Цікава фінансова грамотність”, і такі навчання для нас не перші. З огляду на аудиторію, ми вирішили вкласти основи фінансової грамотності у прості життєві історії. Так у нас вийшла серія історій про сім’ю Чапленків, де простими словами пояснено такі складні речі, як: сімейний бюджет, банківський кредит, депозит, страхування, фінансове шахрайство та інші. Загалом серія складається із 5 книг. Додатково розроблені мультики, де також описано основи курсу», — зазначив керівник проекту «Цікава фінансова грамотність» Віталій Письменний.
Для учнів школи у с. Нижбірок такий предмет читали вперше. Вихованці навчального закладу із цікавістю слухали та долучались до обговорення. Дехто ділився побутовими історіями, які траплялись із батьками або рідними та стосувались фінансів. Дмитрик Кушнір, чотирикласник Нижбірківської школи, розповів, що поки самостійно знімати готівку із банкомата йому не доводилось, але про почуті правила розповість батькам та бабусі.
«Я розкажу рідним, як правильно знімати гроші із банкомату: треба обережно вводити пін-код у банкоматі, коли знімають гроші. Бо можна натрапити на шахраїв і втратити гроші», — ділиться враженнями Дмитрик Кушнір.
Його однокласник Любомир Войтюк із захопленням розповідає, що такого предмету бракує у програмі: «Хотілося б, щоб такий предмет у нас був у розкладі хоча б раз на тиждень. Нам цікаво було слухати про гроші та дивитись мультик про Максимка, бо він розказує правильні речі, і мені хочеться робити так, як він».