З настанням літньої пори активізувалися й зловмисники, які об’єктом своїх посягань обирають саме двоколісний транспорт. Громадяни нехтуючи елементарними правилами безпеки втрачають своє майно.
Працівники Кременецького відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом таємного викрадення чужого майна. Житель села Плоске зазначив, що невідома особа викрала його гірський велосипед з території господарства. Завдані збитки чоловік оцінив в круглу суму.
Ще один потерпілий житель обласного центру. Чоловік зазначив, що припаркував свій дороговартісний велобайк в під’їзду багатоповерхівки, а вранці виявив його відсутність. Про зниклий транспорт тернополянин одразу повідомив працівників поліції, які й розшукали майно краянина у нового власника. Молодик розповів, що придбав новенький велосипед, який заявник оцінив майже в 43 000 гривень за 2 500 гривень.
Викрадене правоохоронці повернули тернополянину.
Наразі проводяться оперативно-розшукові заходи, аби розшукати особу причетну до злочину.
Відомості про події внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 185 ККУ.
Правоохоронці звертаються до мешканців та гостей краю, аби громадяни не забували про схоронність свого майна.
Дбати про охорону велосипеда – єдиний вихід із ситуації і, певно, найбільш дієвий. Деякі замки тільки називаються “замками”. Насправді ті тросики можна перерізати кусачками за лічені хвилини. На все про все зловмисникам потрібно до 20 секунд.
Ще одна порада від досвідчених велосипедистів – не залишати двоколісний транспорт підвалах, під’їздах або на подвір’ї.
Спеціалісти радять купувати лише дорогі U-подібні замки та у громадських місцях не випускати велотранспорт із поля зору.
Загалом, поради щодо збереження велосипеда наступні:
• у жодному разі не залишати велосипед у під’їзді! У 90% випадків велосипед крадуть саме з парадних, сходових клітин, спільного коридора;
• у місті паркуйте велосипед на людному місці – велосипеди частіше крадуть там, де мало свідків;
• купити цільнометалевий U-подібний замок (U-lock), важкий, але надійний, і користуватися лише ним. Інші замки, на жаль, легко перекусують;
• під час паркування фіксувати велосипед до міцного об’єкту (велопарковки, стовпу, паркану) за раму, а не за переднє колесо, особливо якщо воно легко знімається через ексцентрик.
Працівники поліції просять жителів області не залишати ваші велосипеди в під’їздах, в сушарнях та легкодоступних місцях, аби потім не дивуватися, що ваш ровер зник. У разі, якщо ви потерпіли від рук невідомих, не зволікайте, телефонуйте в поліцію.