Чортківчанин Микола Гальтюк, випускник Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича, в Україні став одним із 98-ми учасників ЗНО з математики, кому вдалося набрати 200 балів. Пише Чортків.сіті.
Із розмови з випускником дізнаємося, що його успіх — це не просто везіння, а результат напрацювань впродовж років. Ось що про себе розповів Микола:
— Я щороку брав участь в олімпіадах з математики. Мені дуже допомогло розвинене логічне мислення. Найважчим, але й найцікавішим, було останнє завдання — розв’язати систему нерівностей. Готувався якраз до нього, бо всі інші для мене не були складні.
Микола працював протягом всіх трьох годин роботи над тестом. Каже, що не хвилювався, але останнє завдання переписував у чистовик в останні пів години роботи.
У десятому класі і в одинадцятому напередодні тестування, хлопець брав участь у пробних ЗНО. Він переконаний, що це не тільки реальна можливість перевірити свої знання, а ще й важливий етап підготовки:
— Пробні ЗНО дають чітке розуміння процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання. І коли я прийшов на реальні тестування, нічого незвичного для мене не було.
Любов до математики привила мама Ольга
Стимулом у вивченні математики став... страх, зізнається Микола. Чому, пригадує історію з дитинства:
— Пам'ятаю, у мене був іграшковий робот, який вмів ходити. Я його боявся. І мама тоді зі мною грала таку гру: якщо я правильно назву цифру, робот відходить, якщо помиляюся — він наближався і я починав боятися. Цей приклад став стимулом для мене. Мені тоді було два роки.
Вдячний вчительці за те, що розпізнала талант
— Загалом я вдячний своїй першій вчительці з математики в середній школі, Любомирі Михайлівній Полиняк, за те, що розпізнала в мені талант та розвивала любов до математики, а, особливо, до логіки. Завдяки їй, я почав брати участь в олімпіадах ще з п'ятого класу. З того часу, щороку займав перші місця у районі та призові — на обласних змаганнях.
Хлопець пригадує, як у восьмому чи дев'ятому класі, ще перед олімпіадою на районному рівні, старший методист запитувала Миколу про те, яке місце він планує посісти на обласній, сміливо припускаючи, що переможе й цього року.
У дев'ятому класі Миколі таки вдалося посісти перше місце в обласних змаганнях. Тоді на VI етапі Всеукраїнської олімпіади з математики він не зайняв призового місця, але згадує цей випадок як дуже важливий досвід у своєму житті.