Верховний суд Австрії погодився екстрадувати українського олігарха Дмитра Фірташа в США за запитом американського Мін'юсту.
Як повідомляє Обозреватель, посилаючись на Reuters, цим рішенням він не задовольнив апеляцію адвокатів бізнесмена, яку вони подали у грудні 2017 року. Олігарха звинувачували у хабарі в розмірі 18,5 млн доларів для отримання дозволу на видобуток титану в Індії.
Тепер Дмитра Фірташа від екстрадиції відділяє лише підпис міністра юстиції Австрії, який має затвердити рішення. Сам олігарх рішення ще не коментував.
Після самого затвердження рішення про його екстрадицію, колишнього союзника українського екс-президента Віктора Януковича можуть видати США вже у липні.
Фірташ заперечує звинувачення проти нього. Його захист наполягає, що США не мають юрисдикції щодо злочинів в Індії. Суддя Палмаєр постановила, що ця справа може розглядатися в США, оскільки схема вплинула на чиказьку компанію Boeing.
Компанія Boeing заявила, що розглядала можливість бізнесу з Фірташем, але ніколи не укладала з ним угод. Boeing не звинувачують у порушеннях у зв’язку з цією справою.
Як відомо, на засіданні суду були присутні нардеп, член партії "Опозиційна платформа - За життя" Сергій Льовочкін і депутат від "Опозиційного блоку" Михайло Папієв. За їхніми словами, вони приїхали "підтримати друга".
Як повідомляли раніше, Фірташа затримали 12 березня 2014 року у столиці Австрії за запитом ФБР США і помістили до слідчого ізолятора.
Однак уже 21 березня Фірташ був звільнений під рекордну заставу у 125 млн євро, гроші для якої, за даними внутрішніх джерел, були внесені російськими бізнесменами Аркадієм і Борисом Ротенбергами, які вважаються близькими до Кремля. Братів називають колишніми спаринг-партнерами президента Росії Володимира Путіна по дзюдо.
У грудні 2017 року Апеляційний суд Відня відмовив у екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа в Іспанію.