Тернопільському поліцейському не довелося повертатися з Польщі, щоб отримати відпустку

На заробітках в Польщі житель Тернопільщини впізнав працівника відділу моніторингу Управління патрульної поліції в Тернопільській області Ямборко Тараса.

Найцікавіше те, що патрульний перебував там у час лікарняного, який дивним чином оформили за його відсутності. Окрім цього, з’ясувалося, що чоловік перетнув кордон ще й за 6 днів до офіційно дозволеної відпустки.

Про це повідомили активісти ГО Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля», які вирішили розібратися у справі.

– Ні для кого не є таємницею, що працівники ГУНП в Тернопільській області (Поліція Тернопільської області), працівники управління Патрульна поліція Тернопільської області, а також ветерани УМВС обслуговуються Державною установою «Територіальне медичне об`єднання МВС України в Тернопільській області». Якщо дуже потрібно, то медики цієї установи можуть і фіктивну довідку підробити. Як виявилось, навіть без участі «хворого поліцейського», а можуть і перевірити стан здоров`я з виїздом за кордон! А безпосереднім керівникам Дмитру Домсу та Богдану Шевчуку зовсім не цікаво, куди подівся підлеглий,  чому він 6 днів не відвідує роботу, але отримав заробітну плату!– повідомили Тернополянам активісти «Скелі».

Як з’ясувалося, ще 24 липня Тарас Ямборко перетнув кордон, а 1 серпня лікарі державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області» видали на ім’я патрульного лікарняний. Та цікавим є той факт, що в цей час чоловік перебував в Польщі. Окрім того, виходить, що з 24 липня до 1 серпня правоохоронця теж не було на робочому місці.

Голова ГО Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Андрій Об'єщик, каже, цей випадок є ганебним, а до створення липового лікарняного залучена не одна людина.

– Нам вдалося з’ясувати, що працівник моніторингу УПП в Тернопільській області перетнув кордон 24 липня. Шість днів він просто не приходив на роботу. Цікаво, що з 1 до 15 серпня йому дивним чином оформили лікарняний, а вже з 15 числа продовжили офіційну відпустку на 30 днів. В Польщі правоохоронця впізнав житель Тернопільщини. У патрульній поліції нам сказали, що лікарняний принесла його дружина. Він перетнув кордон ще 24 липня, а до того міг взагалі тиждень на роботу не ходити. Постає питання: як йому за ці дні нарахували заробітну плату?!  Як медичний заклад міг видати довідку про лікарняний за відсутності людини? Його ж ніхто не оглядав? Сумно, бо не таку поліцію ми хотіли бачити. Це – не простий патрульний чи шахрай. Мова йде про правоохоронця, який має контролювати роботу інших поліцейських. До цієї шахрайської схеми причетний, по перше, працівник моніторингу; по-друге, медичний заклад; по-третє, людина, яка замість нього цей рапорт написала; по-четверте, патрульна поліція, яка лікарняний прийняла, – обурився Андрій Об'єщик.

У патрульній поліції кажуть, про такий випадок дізналися зі слів активістів. Наразі правоохоронці розпочали розслідування.

– Про такий факт нам відомо. Розповіли активісти. Наразі ініційовано службове розслідування. Про його результати повідомимо згодом,– прокоментувала  речниця управління патрульної поліції області Катерина Басалига.