У коробках від держави тепер стало більше пелюшок і є дитячий розвиваючий килимок. Про це повідомдляє Сьогодні.Україна.
З приходом вересня молоді батьки почали отримувати нові бебі-бокси – набори з речами, потрібними в перші місяці життя дитини. Нагадаємо, перші пакети малюка почали видавати ще рік тому. Тендерами, закупівлею товарів і комплектацією коробок перейнялося представництво ООН, а складанням списку речей і їх доставкою новоспеченим батькам зайнялося Мінсоцполітики. Подарунок від держави можна безкоштовно отримати протягом місяця після народження дитини в пологовому будинку або ж після подачі заявки до відділення соцзахисту.
Наповнення коробок кілька разів допрацьовували, а останнє оновлення набуло чинності зовсім нещодавно. У боксах стало вдвічі більше пелюшок – 6 штук, а ще з'явилися нові розміри дитячих шкарпеток: до набору додали дві пари на вік 4-6 місяців. Для такого ж віку доклали і ще один слюнявчик. З одягу до боксу потрапив демісезонний комбінезон з капюшоном з синтепоновим наповнювачем.
Поповнився пакет і розвагами: розвивальним килимком з м'якими дугами і підвісними іграшками. Також в коробках тепер є губка для купання малюка і спеціальний гребінь. Не забули і про молодих мам – для них до наборів додали по пачці післяпологових і звичайних прокладок.
Хоча спочатку батьків не надто влаштовувало вміст казенних коробок, з часом послуга стала досить затребуваною – за даними Кабміну, з моменту її запуску бокси отримали понад 270 тис. малюків. Це більше половини новонароджених, адже за підрахунками Держстату, за рік в нашій країні з'являється на світ близько 310-340 тис. дітей.
Втім, багато батьків після отримання частково або повністю перепродують бокси: на популярних онлайн-майданчиках повно таких пропозицій. Наприклад, за саму коробку і матрац просять близько 300-500 грн, а за цілий пакет – вже 1800-2500 грн.
"Продаю нерозпечатаним, оскільки майже все було куплено ще до видачі", – пояснюють продавці в описах.
Нагадаємо, програма видачі бебі-боксів стартувала 1 вересня 2018 року. Набори складалися тоді з 25 необхідних для новонародженого речей та інформаційних матеріалів щодо догляду за дитиною.