Тернополяни розпочали сезон катання на лижах у Карпатах

Тернополяни розпочали сезон катання на лижах у Карпатах. Більшість надає перевагу Буковелю, Драгобрату та Славському.

25-річний тернополянин Андрій Гуменецький вже встиг побувати на різних лижних курортах України. Каже, що вибір залежить від підготовки людини.

- Початківцям рекомендую їхати кататись у Буковель, – продовжує хлопець. – Там є сучасне обладнання, нові підйомники, доглянуті траси протяжністю близько 50-ти кілометрів та професійні інструктори. Але це водночас найдорожчий курорт в Україні. Послуги там інструктора коштували до 450 гривень за дві години. Можна купувати абонементи ще на початку літа, так буде дешевше. А якщо цього не зробити, то платити доведеться за один день до 300 гривень.

Найвисокогірнішим курортом в Україні є Драгобрат, що у Закарпатській області. Там —старіше обладнання, зате для справжнього любителя катання є великі можливості. А ще – нижчі ціни, каже Андрій Гуменецький.

Хлопець радить любителям лижного відпочинку спробувати всі курорти. Мовляв, кожен із них має щось особливе. Якщо економити, то дводенна поїздка на лижі, за його словами, обійдеться до 300 гривень, пише “20 хвилин“.

Похід можна організувати й самому, зібравши команду. А ще тернополян запрошують приєднатись до походів, які організовує асоціація спортивного туризму.

- Наш маршрут – річка Чорний Черемош – хребет Кринта-Скупова – хребет Гринявські Полонини – хребет Чивчин – гора Піп-Іван Чорногірський – село Дземброня – річка Чорний Черемош. Організовуємо лижний похід після Нового року – з 3 до 10 січня, – розповідає голова асоціації Володимир Горон. – Маршрут зараз у процесі розробки. Але там точно будуть хребти, ліси, вершини, спуски і підйоми. Похід буде в прикордонних територіях, тому треба робити попередню заявку і мати із собою паспорт. Для початківців організуємо простішу частину мандрівки. Ну а глухі, неходжені та ведмежі місця будуть у другій половині походу.

Витратити на проїзд доведеться приблизно 200-250 гривень, на харчування – до 30 грн/день. Палиці потрібно мати свої. Хто немає лиж – оренда коштує15 грн/день. А загальне спорядження для тих, хто нічого немає чи не хоче брати із собою, – 10 грн/день. Туди входять казани, намети, сокири-пили, сітка, сани, каже пан Горон.

Для тих, кому важливий комфорт під час відпочинку, туристичні агенції пропонують свої послуги. Там шукають місце проживання, дають спорядження напрокат, а ще на деякі курорти організовують переїзд.

- У Буковель переїзд коштує 130 гривень у дві сторони, – розповідає менеджер однієї з туристичних компаній Оксана Навольська. – Проживання у двомісному номері – 265 гривень за добу. Спорядження можна взяти напрокат від 70 гривень, додатково пропонуємо напрокат зимовий одяг – від 60 гривень. Катання коштує 200 гривень у день. Акційний абонемент замовляють ще влітку. На Новий рік поїхати в Карпати — удвічі дорожче, проте вільних місць уже немає.