Після публікації статті Назарія Наджоги про голову ОДА Ігоря Сопеля і його можливих майбутніх заступників, екс-рейдерів зі "старої Мрії", на сайт Politerno, де вийшла стаття, здійснена Дідос-атака, сайт "лежить" другий день, пише Цензор.НЕТ.
Повідомлення від тех-підтримки: "Сайт под атакой - процессор и оперативная память расходуются почти на 100% из-за большого количества запросов. Из-за этого нормально не открывается сайт".
За наявною в ЦЕНЗОР.НЕТ інформацією, певні люди "попросили" покласти сайт до офіційного призначення представників вигнанців-олігархів на посади заступників голови Тернопільської ОДА.
В матеріалі ж йшлося про людей, які невдовзі можуть стати заступниками новопризначеного голови ТОДА Ігора Сопеля.
Вони нічого не коментують і не виступають на телекамери. Вони стоять чи сидять за спиною чи перед новим головою Тернопільської ОДА Ігорем Сопелем. Або спостерігають за подіями з його участю. Поки що. Це потенційні кандидати в заступники голови ТОДА Ігоря Сопеля. Це потенційна свита, яка поруч з ним планує керувати в області та впливати на ті чи інші рішення. Хто вони? Передмова.
Олігарх-утікач
Перед тим, як розповісти про «радників» Ігоря Сопеля, згадаймо осінь 2014-го року. Агрохолдинг «Мрія» оголосила технічний дефолт. Її власники, сім’я Гут, зокрема Іван Гута та Микола Гута виїхали за межі України. Колишнє керівництво агрохолдингу "Мрія" прокуратура звинувачувала у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем (стаття 191 ККУ) та в шахрайстві в особливо великих розмірах (стаття 190).Миколу Гуту оголосили в міжнародний розшук.
Як з’ясували журналісти «Економічної правди», під час розслідування не було встановлено, що Микола Гута мав умисел заволодіти майном кредиторів. Не встановлено, що фінансова звітність була підроблена – об’єктивних даних щодо розбіжностей між складеною фінансовою звітністю та дійсним фінансовим станом агрохолдингу не здобуто."Загальні втрати кредиторів після банкротства агрохолдингу можна оцінити 760 млн євро", — повідомив керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій, писала «Економічна правда».
Після оголошення Миколи Гути в міжнародний розшук він потрапив у поле зору правоохоронців Швейцарії. Генпрокуратура України направила туди запит, і в серпні 2016 року місцевий суд затвердив екстрадицію. Проте Гута звернувся з проханням про політичний притулок. Еміграційний офіс Швейцарії прохання відхилив, після чого бізнесмен подав скаргу до Федерального суду цієї країни, вимагаючи скасувати дозвіл на екстрадицію. Утім, Гута вирішив не чекати рішення суду і погодився на добровільну екстрадицію.За інформацією джерел «Економічної правди», на аграрному ринку, у Швейцарії кредитори відкрили проти Гути кримінальне провадження і звинувачують його у шахрайстві. Живе тепер Микола Гута в Києві. Сьогоднішні дні. Тернопіль.
До обов’язків приступив новий голова Тернопільської ОДА
Відбувається рада голів ОТГ Тернопільщини на третьому поверсі тернопільського «білого дому». Головує Ігор Сопель. Йому по праву руку сидить в президії Олег Валов, по ліву руку – Іван Крисак. Обох днями чекає звільнення з посад заступників голови ТОДА.
Щодо звільнення Олега Валова відомо, що вже є погодження Офісу президента за підписом Андрія Богдана. Втім, остаточного розпорядження ставленик президента в Тернопільській області ще не підписав. Як-не-як адміністративна реформа Тернопільщини потребує людину, яка в цьому добре розуміється.
Кожен з них має своє політичне минуле. Кожен з них встиг побувати в різних політичних командах. Однак, їх поєднує те, що всі троє з Гусятинського району і всі вони пов’язані з агрохолдингом «Мрія» часів сімейства Гут.
Перший удостоєний честі
Ігор Володимирович Гайдук – людина, яка недавно перебувала в клубі БПП-«Солідарність». Переходить в «команду Зе». Саме йому прогнозується крісло першого заступника голови ТОДА замість Івана Крисака.
У 2015-2017 роках був депутатом Хоростківської міської ради. Перший у списку Блоку Петра Порошенка.
Нині Ігор Гайдук обіймаєпосаду виконуючого обов’язки голови Гусятинської РДА. Проживає в Хоросткові. Його частіше можна побачити в Тернополі на нарадах і зустрічах під керівництвом Ігора Сопеля, ніж у кабінетах райдержадміністрації. Так, наприклад, у день приїзду президента України до Тернополя Ігор Гайдук поїхав разом з Ігорем Сопелем перевірити стан будівництва «Водної арени». Це єдиний представник будь-якої райдержадміністрації області, який був удостоєний такої честі.
Крім того, серед фотозвітів про роботу Тернопільської ОДА можна побачити ще ряд фотографій, коли він перебуває на заходах Тернопільської ОДА. Але про його участь не вказується на сайті Гусятинської райдержадміністрації. Знову ж таки, там Ігор Гайдук єдиний представник райдержадміністрацій з усіх 16-ти РДА Тернопільської області. Згідно короткої бібліографічної довідки, яка розміщена на офіційному сайті Гусятинської районної ради та райдержадміністрації, Ігор Гайдук народився 1974 року в у м.Хоросткові. Закінчив Львівський державний університет ім.І.Франка, Львівський державний техніко-економічний коледж, Школу бізнесу Emmeloord (Голландія). Працював на підприємстві «Гусятингаз», приватним підприємцем та начальником складського господарства ТОВ «Мрія-Центр» с.Васильківці. Згідно даних аналітичної системи «Юконтрол» ТОВ «Мрія-Центр» перебуває на стадії припинення діяльності. Ця компанія створена у 1997 році відомим аграрієм Іваном Гутою і була однією з перших материнських структур великого збанкрутілого агрохолдингу «Мрія» родини Гут.
Тепер боргами ТОВ «Мрія-Центр» опікуються арабські інвестори з "Континентал Фармерз Груп".
Другий кандидат
Боротьба за рішення Хоростківської міської радиАрсен Романович Марчишак – теж змінює партійний колір. У «команду Зе» він переходить з партії «Громадянська позиція». Народився 10.05.1978 р., проживає в Хоросткові та є депутатом місцевої ради від названої партії. Працює викладачем Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доцент кафедри культурології, релігієзнавства та теології.
Партія Яценюка на тих виборах здобула лише один мандат. Теперішній голова ТОДА міг би навіть побути міським депутатом Хоросткова. Можливо, він і справді міський депутат в Хоросткові, адже такі дані досі розміщенні на сайті ЦВК. Втім, виглядаєтак, що Ігор Сопель депутатський мандат віддав дружині Ользі, яка за результатами голосування по списку партії набрала найбільше голосів.
Ці події висвітлювалися в медіа, в тому числі і всеукраїнськими телеканалами. Боротьба затягнулася майже на три роки.Боролися дві «мрії» за територію, приміщення та сільськогосподарську техніку місцевого АТП. «Стара Мрія» була представлена компанією ТОВ «Глобал Фід» (запам’ятайте, про цю компанію ще не раз згадаємо). А «нова Мрія» виступала в юридичній особі ТОВ «БУД М». Суди між ними тривали декілька років. О
дні одних звинувачували у рейдерському захопленні. Застосовували брудні інформаційні атаки, привозили великі групи так званих тітушок-охоронців.
По суті це й не дивно, суперечка була за рухоме і нерухоме майно на сотні мільйонів гривень, якщо не більше мільярда. Зрештою, українська феміда стала на сторону ТОВ «БУД М».Боротьба йшла в тому числі і за відповідні рішення сесії Хоростківської міської ради.
Мер Хоросткова Степан Гладун (БПП-«Солідарність») навіть кілька разів у 2018-му не міг зібрати депутатів на сесію. Ті просто не йшли розглядати питання. Каменем спотикання якраз була суперечка між «старою» і «новою» мріями. Лише у 14 червня 2018 року сесія Хоростківської міської ради прийняла рішення №421, яким призупинила договір між міськрадою та ТОВ «Глобал Фід» на земельну ділянку 4,87 га для обслуговування АТП та передала в користування фірмі ТОВ «БУД М».
Передували цьому сесійному рішенню судові ухвали, рішення, постанови господарських судів та постанова Верховного суду України. У судах справу програвала «стара мрія» родини Гут в особі компанії «Глобал Фід».Перед фемідою ні пан Арсен Марчишак, ні пані Ольга Сопель не зуміли посприяти в користь «старої мрії». Охорона, найнята представниками родини Гут, відступила.
Дідик Тарас Олегович – наймолодший з усіх кандидатів, йому 28 років. Чи стане він одним із заступників голови Тернопільської ОДА, стоїть великий знак питання. Тим не менше, він часто перебуває на заходах за участю Ігоря Сопеля.
Для зручності використовуватимемо стару назву.Тарас Дідик засвітився у вже згаданому рейдерському конфлікті у Хоросткові. Потім у Козові, в Тернополі, на Вінничинні. У вересні 2017-го під час вилучення представниками НАБУ сільгосптехніки в селі Писарівка Вінницького району понаїхали озброєні чоловіки. Почали перешкоджати діям правоохоронців. Зброю поліцейські в них вилучили, а самих молодиків затримали.
Його директор Анатолій Кирпа є співзазновником у ряді інших товариств, де директором був Тарасом Дідик, зокрема в ТОВ «Пріо ленд», ТОВ «Пальміра-2». Тарас Дідик був одним з представників ТОВ «Рокмар» у судовому процесі за майно автотранспортного парку на околиці Козови.
Ще досі тривають суди і не завершене розслідування по справі рейдерського захоплення приміщень по вул. Гайова в Тернополі. Інтереси групи компаній представляв у судах знову ж таки Тарас Дідик.Через мережу компаній та зв’язків він пов’язаний з братами Бабінчуками. Руслан Бабінчук перебував на вищих керівних посадах в агрохолдингу в часи Гут. Дмитро Бабінчук – свого часу очолював ТОВ «Профіт-Контроль», яке начебто володіло с/г технікою, яка стояла на території АТП в Хоросткові. Зрештою є навіть відео, на якому спільно з радником міністра внутрішніх справ Михайлом Апостолом перебувають Дмитро Бабінчук та Тарас Дідик. І тут варто згадати ще одну історію, датовано в листопаді 2016 року.
Це про мітинг начебто працівників ТОВ «Мрія Агро Підгайці» під Тернопільської обласною податковою. Активісти ВО «Автомайдан» та «Самооборони Тернопільщини» викрили цей пікет як замовний. Компанія «Мрія Агро Підгайці» була створена незадовго до дефолту агроголдингу сім’ї Гут. У статті «Мітинг замовляли? Або як продаються громадські активісти» автомайданівці викрили персоналії, які організовували пікет під податковою. Тернопільському осередку ВО «Автомайдан» була запропоновано гроші за участь в пікеті.«Перед початком даного мітингу, його організатори терміново шукали людину з Тернополя, яка б погодилася публічно під стінами ДФС зачитати "юридичну довідку", яку вони підготували по цій всій ситуації довкола підприємства ТОВ «Мрія Агро Підгайці» та разом з іншими "активістами" віднести її в податкову. За винагороду. І тут стався їхній головний прокол.
З цією пропозицією вони подзвонили людині, яка знала справжніх автомайданівців у Тернополі і про всяк випадок записала дану розмову на телефон», – розповідають на сайті ВО «Автомайдан». В організації цього пікету тернопільське інтернет-видання TeNews пов’язувало директора ТОВ «Профіт-Контроль» Дмитра Бабінчука.
Втім, коментарів по суті отримати не вдалося навіть на одне питання.– У якому ви статусі тут перебуваєте на нараді?– Будь ласка, не записуйте. Нащо ви записуєте? – відповів Тарас Дідик. – Пане Тарасе, в якому ви статусі тут?– Будь ласка, ми слухаємо, – звернув увагу він, мовляв, нарада триває. – Ми коментарів наразі не даємо, – сказав Ігор Гайдук.
До компанії, технічний дефолт якої у 2014-му призвів до втрати інвестиційної привабливості України на міжнародних торгівельних біржах. Тобто ці люди з оточення Гути-Сопеля тепер формуватимуть інвестиційну привабливість Тернопільщини. Вони матимуть змогу впливати на ті чи інші рішення голови Тернопільської ОДА. І як тут не згадати, що «Слуги Народу» мають намір відкрити вільний «ринок землі» с/г призначення. Ринок, на якому підняв свої статки Гута-батько і Гута-син.
А згодом на цих проблемних активах «погоріли» десятки інвесторів. І вже п’ятий рік вцілілі об’єкти у тій «пожежі» в рейдерський спосіб намагаються захопити особи, яких Ігор Сопель буде пробувати підняти по щаблях влади.