День святого Миколая, Новий рік і Різдво – це ті свята, які залишаються світлими спогадами дитинства у житті багатьох людей. На жаль, іноді малеча змушена проводити святкові дні у лікарнях. І коли йдеться про важкі захворювання, складно спрогнозувати, які наслідки матимуть пережиті страх і тривога для діток у майбутньому, навіть якщо завдяки самовідданості лікарів вдається вчасно подолати недугу.
Саме тому дуже важливою є підтримка небайдужими людьми хворих діток і їхніх батьків, що опинилися у скрутних життєвих обставинах, лікарень, які часом потребують технологічної модернізації, аби максимально оперативно і успішно рятувати дитяче здоров’я. Малеча також потребує і психологічної підтримки, аби у настільки юному віці не опинитися сам на сам з хворобою.
Про буденне життя Тернопільської обласна дитячої клінічної лікарні розповів головний лікар Григорій Іванович Корицький.
«В лікарні щороку лікується понад 15 тисяч дітей, в травмпункт звертається близько 7 тисячдітей з різними травмами. Дитяча консультативна поліклініка обслуговує понад 70 тисяч пацієнтів.
Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня – єдиний спеціалізований лікувальний заклад в області, тому діти зі всієї області скеровуються саме сюди.На базі лікарні працюють виїзні транспортні бригади, які забезпечують надання медичної допомоги дітям в області, їх транспортування. Неонатологічна транспортна бригада обслуговує область наавтомобілях «Фольксваген» і «Сітроєн», педіатрична - на реамобілі «Мерседес».
На сьогодні в області, як і в Україні погіршується демографічна ситуація, зменшується чисельність населення загалом, в тому числі і дитячого населення.За даними статистичної звітності, ще 20 років тому в області було 243 тисячі дитячого населення у віці до 14 років, а зараз ми маємо 197 тисяч дітей у віці до 18 років. Це проблема.
В регіоні закриваються мало потужні лікувальні заклади, тому наша лікарня, як заклад третинного рівня високо спеціалізованої медичної допомоги, бере всіх пацієнтів дитячого віку з області на себе».
Григорій Іванович також розповів про вкрай актуальну проблему нестачі медичних працівників, а також про способи її вирішення.
«Масово виїжджають медичні працівники, особливо медичні сестри і лікарі, на роботу за кордон. Тут попрацювавши 3-4 роки, професійно підготували себе, вивчили мову, розраховуються і їдуть працювати за кордон, де знаходять собі належні місця роботи.
Що можна зробити, аби змінити ситуацію з кадрами? Щоб зменшити потік, виїзд медичних працівників за кордон ми звернулися до обласної ради з пропозицією збудувати житловий будинок для медичних працівників на правах дольової участі, оскільки є земельна ділянка. Якщо будівництво обійдеться за мінусом вартості землі, тоді ті працівники відчують добре ставлення держави до них і будуть залишатися в Україні, щоб працювати в медичній галузі області.
Водночас, в області є питання з надання медичної допомоги дітям із інфекційними захворюваннями, оскільки зростає відсоток захворюваності на кір, скарлатину, дифтерію тощо, відповідно, є потреба створення дитячого інфекційного стаціонару з відділенням інтенсивної терапії».
Також Григорій Іванович зазначив, що завдяки сприянню очільників області С. Барни та В. Овчарука, у лікарні невдовзі запрацює відділення онкогематології, що стане одним із найкращих в Україні.
«Відділення вже майже готове. А в нас немає медсестер. Зверталися і в навчальні заклади. По суті кожного тижня, якщо не через день, звільняються медичні сестри».
Згадав головний лікар і про суттєве покращення роботи медичного закладу завдяки появі нового обладнання, значна частина якого надана благодійними організаціями.
«З обладнанням, скажу вам чесно, протягом останніх років у нас поліпшилася матеріально-технічна база. Відкрито кабінети МРТ, комп’ютерної томографії, де ми маємо можливість у будь-який час доби обстежити пацієнта, своєчасно верифікувати діагноз та призначити адекватне лікування. Для пацієнтів із соціально незахищених категорій існують соціальні пакети обслуговування, які дають можливість безкоштовного обстеження.
Водночас, оновлено обладнання і для відділення інтенсивної терапії новонароджених. Сучасні апарати для штучної вентиляції легень були придбані за бюджетні кошти. У придбанні сучасної апаратури допомагають благодійні фонди. Зокрема, благодійний фонд «Допомагати просто» допоміг придбати апарат для вентиляційної підтримки, вартістю 1 276 000 гривень.