Тіла загиблих в Ірані українців повернули в Україну (ФОТО)

Сьогодні зранку (19 січня) в Україну прибув літак з тілами українських пасажирів та екіпажу літака МАУ, який 8 січня збили в Ірані. В Ірані працювала група українських експертів, які за ДНК мали ідентифікувати особи загиблих.

Як інформує "BBC: Україна", літак зустрічав президент України Володимир Зеленський та інші представники влади, а також родичі і колеги загиблого екіпажу з МАУ та аеропорту "Бориспіль".

Багато хто з бортпровідниць плакав.

Зеленський у Борисполі

Тіла загиблих пасажирів та членів екіпажу вивантажили з літака Іл-76 Повітряних сил ЗСУ у трунах, обгорнутих національними прапорами України, та віднесли до автомобілів на злітно-посадковій смузі аеропорту.

Машини зробили коло навколо аеропорту, після чого повернулися на злітну смугу.

Іл-76 та катафалки

Через церемонію перекривали трасу до Борисполя. Пізніше її відкрили.

колеги

Офіс президента вів пряму трансляцію зустрічі тіл.

Всю церемонію знімали з вертольоту і з машини, яка їхала перед авто з трунами, а під час трансляції грала сумна музика з флейтою.

Біля терміналу В аеропорту "Бориспіль" зібралися люди, але на саму злітну смугу поки що запустили лише родичів і представників МАУ, а також офіційних осіб, повідомляє кореспондентка BBC News Україна.

люди біля аеропорту

Сама церемонія прощання складатиметься з двох частин: спочатку під час закритої церемонії з загиблими попрощаються родичі та колеги, а згодом її мають відкрити для всіх, хто прийшов сьогодні в аеропорт.

Літак

В авіакатастрофі літака Boeing 737-800 компанії МАУ під Тегераном 8 ‎січня ‎загинули 176 пасажирів і членів екіпажу, зокрема 11 українців.

Це сталося на тлі загострення ірансько-американських відносин. Раніше, одразу перед катастрофою, Іран обстріляв ракетами військові бази в Іраку, на яких знаходилися американські військові - у відповідь на вбивство американцями високопоставленого іранського воєначальника Касема Сулеймані за кілька днів до цього.

9 січня лідери Канади та Британії з посиланням на дані розвідки заявили, що в ‎літак компанії МАУ, можливо, ненавмисно влучила іранська ракета.

Пізніше Іран визнав, що ненавмисно збив український літак, оскільки готувався до можливого ракетного удару США.

Україна заявила, що разом з іншими країнами вимагатиме компенсацій для родичів загиблих, а також проводить власне розслідування, щоб з'ясувати обставини трагедії, зокрема, чи справді літак збили ненавмисно.

Незабаром Іран може передати бортові самописці для експертизи