Ниці шахраї намагаються заробити на дітях, потерпілих внаслідок вибуху на Тернопільщині (ФОТО)

Шахраї поширюють фотографії дітей, які отримали опіки під час вибуху в Угринові, але вказують власні банківські реквізити. Тож фінансова допомога небайдужих потрапляє не дітям, а в руки пройдисвітів.

Про це в соцмережах попереджає тернополяни Андрій Кір.

"8 дітей постраждали від вибуху газу під час репетиції Різдвяного вертепу в селі Угринів Підгаєцького району. Семеро хлопців, потерпілих від вибуху, досі перебувають на лікуванні в обласній дитячій лікарні. А Ігоря-Михайла Георгіцу, стан якого був найважчий, відправили на подальше спеціалізоване лікування у Київ увечері, 13 січня. Батьки дітей додатково відкривають рахунки, розраховуючи допоможу небайдужих."

...на щастя небайдужих є досить багато і люди перераховують кошти на лікування дітей. Але попри благодійників, що тримають зв'язок із постраждалими і допомагають із поширенням інформації, є й шахраї, яким плювати на чуже горе і хочуть на такому заробити.

Так, пильні користувачі зауважили, що після публікації новин, та особливо фото потерпілих дітей, в мережі з'явилися й шахрайські дописи про збір коштів (Скріншоти додам у коментарях).

Найчастіше у таких випадках зловмисники підмінюють банківські реквізити. Зазвичай, при цьому, якщо порівняти оригінальні дописи, навіть залишають правильне ім'я контактної особи, розраховуючи, що благодійники або не звернуть уваги на ім'я одержувача, або коли телефонуватимуть рідним постраждалих, то вони, не розібравшись в ситуації, імовірно підтвердять хибний номер картки.

Практично завжди шахраям вдається ввести свою жертву в оману, граючи на людських емоціях, тому найпевнішою порадою, щоб вберегти себе від дій зловмисників - це виважено і з холодною головою поставитись до інформації, яку отримуємо з новин чи соцмереж.

Найпростіше і найперше, що маємо зробити - це глянути профіль людини, яка поширює заклик про збір коштів. Як і в нашій історії, так і зазвичай, шахраї реєструють для своїх злочинів ботів. Це - фактично пусті сторінки, створені нещодавно, без дописів (особливо оригінальних, а не репостів) та активності (мало друзів, практично відсутні лайки та особливо коментарі).

Також, варто прогнати через Гугл чи пошук у Фейсбуці номер картки, на котру збирають допомогу. Є багато баз шахраїв, де цілком ймовірно цю картку вже могли "спалити".

Напевно, найпевнішим є те, що такі резонансні випадки зазвичай висвітлюються у ЗМІ. З власного досвіду під час роботи у виданнях "20 хвилин" та "Терміново" можу запевнити, що перед публікацією матеріалів редакція зв'язується з тими, хто просить про допомогу та перевіряють факти й документи, щоб не натрапити на шахраїв і не вводити читачів в оману. Тому, реквізити для допомоги можна перевірити й там.

І наостанок: цей допис аж ніяк не відмовляє вас від благочинності, але й робити це потрібно відповідально, щоб не розчаровуватися через всяку наволоч, яка хоче нажитися на чужій біді.

!!!ВАЖЛИВО!!!Бачите бота чи шахрая - не мовчіть! Напишіть в коментарі, що це шахрай, поскаржтесь адміністраторам пабліків, що це шахрайський допис, поскаржтесь на профіль у Фейсбук, що це шахрай.

P.S. скріни дописів зловмисників та посилання на СПРАВЖНІ дописи із реальними реквізитами для допомоги дітям у коментарях", – написав Андрій Кір.

Фотоскріни: Андрій Кір. УВАГА! На зображеннях фіктивні банківські реквізити.

С