Учора 14.00 мешканці Шкла на Яворівщині Львівської області зібралися біля приміщення селищної ради. Їх стривожила інформація, яка напередодні розійшлася у соцмережах: у санаторій «Шкло» начебто планують поселити на карантин евакуйованих українців з Китаю. Місцеві активісти закликали представників влади вийти до людей і розказати правду, пише LMN.
«Вчора приїжджала комісія з Києва. Ходили, дивилися, чи є тут умови для хворих. Умов тут насправді нема, але хтозна, що ті київські надумають», – розповідає LMN працівниця санаторію.
«Та в середу ті люди з коронавірусом вже мають бути у Шклі, – вигукують люди з натовпу. – А чиновники будуть нам зараз очі замилювати, щоб ми мовчали».
До людей виходить голова РДА Андрій Шумський. Підтверджує, що комісія з Києва і справді вчора була у Шклі. Переконує, тут її запевнили, що санаторій непридатний для поселення людей, у яких підозрюють коронавірус.
«Прошу вас перестати панікувати. Інформація, яка поширюється – фейкова. Все проводилося без жодної документації. До того ж санаторій не відповідає потрібним критеріям, – каже Шумський. – А позиція обласної та районної ради – не допустити поселення людей на карантин у Шклі. Якщо це станеться, повірте мені, я сам там поселюся».
Люди перекрикують очільника району. Заявляють, що не вірять йому. Кажуть, їм достатньо Яворівського полігону, «Сірки» та львівського сміття.
Заспокоїти шклівчан береться начальник теплогосподарства санаторію Андрій Грабовський.
«Санаторій технічно не забезпечений прийняти евакуйованих, – запевняє чоловік. – Вчора комісія записала мої слова на відео і відправила в Київ. Щоб нагріти корпуси хоча б до 18 градусів та подати теплу воду, нам потрібно мінімум тиждень-півтора».
За словами директора санаторію Ігоря Кухара, з 16 березня заклад починає працювати у штатному режимі. Тут очікують відпочивальників.
Додамо, голова Львівської ОДА Максим Козицький на своїй сторінці у Фейсбук сьогодні зранку написав, що наразі не отримував доручень від МОЗ України щодо підготовки об’єктів Львівської області для розміщення на карантині українців, що повертаються з Китаю.