29 січня в Тернополі на одній з головних доріг міста (біля Збаразького кільця) посеред ночі «латали» ями.
При цьому свідки цих робіт, котрі проїжджали мимо, явно були здивовані, що комунальні служби роблять це в такий пізній час, та ще й на вкритій снігом ділянці. По це свідчать їхні нецензурні вигуки та коментарі, які можна чути на відео з мережі Youtube.
Що саме в темну пору доби робили люди в помаранчевих жилетках на Збаразькому кільці, журналісти «Погляду» запитали у начальника відділу технічного нагляду міської ради Олега Вітика. Він пояснив, що там ремонтували дорожній одяг*.
- При таких перепадах температури, які існують зараз, «летить» дорожній одяг, – розповів Олег Вітик. – Тому ми практикуємо не зовсім новий для Тернополя метод підтримування доріг в належному стані – без використання холодного асфальту.
На дорожнє покриття опускається плита розміром 2,20х1,70 м, яка його прогріває. Тоді яму наповнюють асфальтобетонною сумішшю і знову накривають розігрітою плитою. Такий метод дозволяє «латати» дороги при температурі мінус 15 градусів. Але, в такі морози температура прогрівання плити становить близько 40 хв. Олег Вітик пояснив, що для того, аби стільки часу ремонтувати невеличку ділянку дороги, треба, щоб і транспорт по ній не їздив. І якщо маршрутні автобуси та легківки ще можуть об’їхати місце ремонту, то великогабаритні вантажівки створюють затори.
- Оскільки вночі температура повітря не набагато нижча від температури вдень, – пояснює Олег Вітик, – а крім того, практично немає машин на дорозі, ми й проводимо такі види робіт в нічний час.
До речі, за словами начальника відділу технічного нагляду міської ради Олега Вітика, такий метод ремонту доріг є наполовину дешевшим, ніж при використанні холодного асфальту, квадратний метр якого вартує 220-240 грн. При цьому якість ремонту – набагато краща. Пан Олег відзначив, що раніше комунальники підсипали ями щебенем чи заливали холодним асфальтом. Такі засипані ями приховувалися на день-два. А далі їх знову потрібно було «лікувати».
* Дорожній одяг – одно- або багатошарова конструкція проїзної частини автомобільної дороги, яка сприймає навантаження від транспортних засобів і передає його на ґрунт земляного полотна.