Горе-санітарка майже зварила живцем важкохвору (ВІДЕО)

У Вінницькій області санітари Ладижинського інтернату залишили у гарячій ванні хвору з важкою формою ДЦП. 42-річна підопічна зазнала 35% опіків тіла. 

Як повідомляється у сюжеті ТСН, спочатку персонал намагався приховати інцидент, і лише наступного дня хвору доправили до опікового відділення. Зазначається, що санітарка мила 42-річну підопічну у ванній. В якийсь момент їй здалося, що вода прохолодна, а тому доглядальниця відпустила кран із гарячою водою. Температура рідини у бойлері була майже 90 градусів.

"Таку гарячу воду роблять, щоб нагріти чотири ванни води",- каже медсестра Ладижинського інтернату Любов Таратута.

Вочевидь, окріп ошпарив жінку відразу, але бідолашна майже не говорить, а тому на допомогу покликати не могла. Санітарка була в рукавицях і їй було не гаряче. Про те, що сталось доглядальниця нікому не сказала. Опіки, які пертворилися на відкриті рани, помітила інша зміна лише наступного дня. "Коли на ранок пішов процес, то побачили, що велика площа опіків. Тоді ми повідомили адміністрацію, поліцію, швидку", - розповіла старша медсестра інтернату Інна Козачук.

Потерпілу повезли до районної лікарні, а звідти до опікового відділення обласної. Там медики діагностували, що обпечено 35% тіла. Стан жінки був критичний, адже хвора із тяжкою формою ДЦП.

"У важкому стані, тому що їй 42 роки. Це можна порівняти з нормальними людьми як 90 років. Саме тому такі травми окоропом – це важка травма", - каже завідувач опіковим відділенням обласної лікарні Василь Нагайчук.

У прокуратурі відкрили кримінальне провадження. Слідчі чекають результатів експертизи.

"Після отримання усіх висновків буде ухвалене рішення щодо самої медсестри так і керівництва. Покарання у вигляді громадських робіт або до двох років обмеження волі", - пояснив заступник керівника Немирівської прокуратури Андрій Бондар. В інтернаті всі в один голос твердять, що винна саме санітарка. Мовляв, коли мила жінку, то порушила усі інструкції - не можна набирати воду у ванну коли там підопічний. Від роботи її відсторонили.

Санітарів набирають без жодних обмежень і спеціальної підготовки, кажуть волонтери, які постійно навідуються у цей заклад. Молодший медичний персонал допускають до хворих з ДЦП лише після короткого інструктажу. Чиновники перевірку почали, але визнають, що проблема з кадрами в інтернатах є. Санітари, працюючи з тяжкими хворими, отримують мінімальну зарплатню.