Тернопільські матусі радять, як захистити малюків від вірусів

Оскільки діти менше «зустрічались» з вірусами, то грип та ГРВІ в них протікають важче, ніж у дорослих. Тож уже до початку захворювання варто активно займатися профілактикою. І тоді ваше чадо грипу – не по зубах.

 У холодну пору та період міжсезоння (рання весна чи пізня осінь) дитячий організм найбільш вразливий. На заваді дитячим пустощам та веселощам стають одні з найрозповсюдженіших людських хвороб – грип та ГРВІ. Потрапляючи в слизові оболонки дитини, віруси та інфекції починають активно розвиватися.

Лікарі впевнені, що захворювання переносяться дитиною без ускладнень, якщо симптоми виявили своєчасно. Відповідно, дитина отримала належне лікування. Якщо застуду не лікувати, то ускладнень, твердять медики, не уникнути. Вона може перейти в тяжчу форму й врешті стати хронічною.

Реагувати на перші ознаки «неблагополучності» дитячого організму радить мама Юлія Руденко. Її синочку Богданчику тільки десять місяців, а він уже тричі перехворів на ГРВІ.

- Одного разу нас навіть поклали в лікарню, - сумно розповідає жінка. – Краще до такого не доводити, а своєчасно починати лікування.

Юлія зізнається, що реагувати на зміни в поведінці малюка вони з чоловіком почали відразу. Оскільки обоє – медики, то розуміють, які ускладнення можуть бути, якщо застуду затягнути. Які б жарознижуючі препарати вони не давали малюкові, вірус виявився витривалим.

- Майже три дні температура трималася – 38,5 градусів, - продовжує вона. – Не допомагали ні сиропи, ні таблетки, ні свічки. Уже в лікарні Богданчику кололи аналгін з димедролом. Як тільки температура спала, ми виписалися додому. Але лікування на тому не закінчилося. Тепер у нас удома ціла аптека – сиропи від кашлю, спреї, каплі від нежиті, імунозміцнюючі препарати тощо.

Якщо застуду не долікувати, вона повернеться знову. Так сталося і в сім’ї Руденків.

- Тільки-но синок перехворів, чоловік застудився, - зауважує Юлія. – Від тата знову піймав вірус Богданчик. А від Богданчика – я, бо й досі годую його груддю. Усі троє так і хворіли.

Із народних методів боротьби з ГРВІ пані Юлія застосовувала цибулю. У кімнаті, де вони найчастіше перебували, порозкладала розрізаний навпіл овоч. За її словами, це – досить гарний засіб, що знищує віруси та бактерії.

Усі противірусні засоби – не тільки величезне навантаження на дитячий організм, а ще й значна трата грошей, вважає молода мама Наталія Холодець.

- Погодьтеся, аптеки заробляють на дитячих препаратах, - акцентує вона. – Яких тільки немає. Багато з них просто дублюють один одного. Шкода тих людей, котрі напихають дітей пігулками, як тільки в тих з’являється нежить. Так у них ніколи не буде імунітету до застуди.

Жінка досить активно пропагує профілактику захворювання у дітей, починаючи вже з пелюшок.

- Як на мене, важливе загартовування малечі, - говорить Наталія. – Це не значить, що дитину потрібно купати в холодній воді. Потрібно дбати про температуру повітря в кімнаті. У нас вона ніколи не перевищує 21 градуса. Також необхідно часто провітрювати кімнату й слідкувати за вологістю. Ми купили спеціальний зволожувач повітря. Але, якщо немає коштів, можна розставити по кімнаті відкритий посуд з водою.

Один з основних принципів профілактики, на переконання молодої мами, - це не перегрівати малечу. Багато батьків турбуються, якби не замерзли її донечка чи синочок. Але забувають про те, що саме перегрівання найчастіше стають основною причиною виникнення ГРВІ.

Активно займаються профілактикою протягом року Оксана Гук та її синочок Владислав. У свої рік і майже два місяці хлопчик дуже полюбляє їсти лимони.

- Знайомі дивуються, а мій Владусик може з’їсти навіть цілий лимон, - посміхаючись говорить мама. – Без цукру, зі шкіркою. Також йому подобаються гранати. Він уже навіть навчився самостійно вибирати кісточки.

Щодня Оксана Гук гуляє із Владиславом на свіжому повітрі. На прогулянку витрачають щонайменше дві години. Не обмежують перебування на вулиці і в морози, хіба що скорочують час прогулянок.

- Якщо в дитини немає великої температури, то для прогулянок немає протипоказань, - переконує жінка. – У квартирі накопичується набагато більше вірусів і бактерій, аніж в атмосфері. Дбаючи про здоров’я своєї малечі, батьки завжди повинні орієнтуватися на здоровий глузд. Тільки так наші янголятка хворітимуть швидко та безпечно.

Коментар спеціаліста:

Ольга Гаврищак (49 р.), лікар-педіатр вищої категорії:

- Діти до трьох місяців мають сильний материнський імунітет, і майже не хворіють на грип та ГРВІ. Згодом імунітет слабшає. Якщо в сім’ї хтось хворий, потрібно дотримуватися правил гігієни. Варто завчасно подбати про засоби профілактики: повноцінне харчування із введенням у раціон вітамінів, загартовування та часте провітрювання приміщення, прогулянки на свіжому повітрі, вживання загальнозміцнюючих і тонізуючих препаратів. У період масового поширення вірусу краще уникати перебування в багатолюдних місцях. Із шестимісячного віку дитинці можна змащувати носову оболонку оксоліновою маззю. Якщо батьки помітили ознаки захворювання, краще одразу звернутися до лікаря. Спеціаліст призначить необхідні препарати, які пригнічують збудник захворювання.

Новини компаній
17:00, Вчора