Чи потрібен тернополянам «брехунець»?

Тернополяни залишилися без проводового радіо через нестачу грошей. 

«Великий мінус для суспільства залишитися без проводового радіо, – стверджує представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Тернопільській області Михайло Зубик. – У віддалених селах завдяки «брехунцеві» люди знали про останні події і в світі, і, що дуже важливо, в їхньому регіоні. Закриття проводових точок особливо небезпечне напередодні ймовірної весняної повені, коли радіо залишалося єдиною системою оповіщення при виникненні надзвичайної ситуації».

За словами Михайла Зубика, Національна радіокомпанія почала вимагати в Національної ради FM-частоти для побудови мереж мовлення на заміну наявних. Проте це нереально, каже представник Нацради в області. ФМ-частоти є, але вони покривають невеликий шматок Тернопілля. А щоб охопити всю Україну фм-мовленням, потрібно чимало грошей. Проводове радіо суттєво відрізняється від сучасних фм-хвиль. Приміром, по «брехунцю» транслювалося чимало мовних, просвітницьких, літературних та культурологічних програм українською мовою.

За словами Михайла Зубика, причина закриття – нестача грошей на утримання та оплату послуг передавальних центрів, пише Прес-клуб. Сьогодні проводове радіо переживає не найкращі часи. За більш, як двадцять років кількість радіоточок зменшилася з 18 мільйонів до 2-ох мільйонів.

Нагадаємо, 5 лютого 2013 року з ініціативи Національної радіокомпанії України припинили мовлення УКХ-передавачі всіх трьох її каналів без попереднього оголошення та запобіжних заходів.

Новини компаній
17:00, Сьогодні