Настав час освятити свічки. 15 лютого християни відзначають Стрітення Господнє. Святкування припадає на 40 день після Різдва. Адже саме в цей час Діва Марія принесла до храму Ісуса вперше після Його народження.
Сергій Сенчишин, сотрудник Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя:
«Жінка, яка народила хлоп’ятко, вважалася 40 діб нечистою. І коли сповнилися ті дні очищення, вона мала прийти до Божого храму та принести жертву Богові. Пречиста Діва Марія, хоча Вона не потребувала очищення, бо є свята, і непорочна, і найчистіша. Але Вона це робить в покорі серця, сповняючи бездоганно Божий закон».
На свято Стрітення у церквах освячують воду та свічки. Звідси й назва останніх – стрітенські. Здавна вважали, що зберігаючи таку свічку в домі, господарі захищають помешкання від грому та блискавки. Головне, кажуть священнослужителі, вірити у силу таких оберегів, повідомляє Інтб.
Сергій Сенчишин, сотрудник Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя:
«Найголовнішим чинником у використанні цих речей є віра людини, щоб людина вірила у Божу поміч, просила у молитві, і тоді ота запалена свічка справді буде мати силу, бо саме через молитву до Господа Бога Господь буде оберігати і благословляти. Запалені свічки пригадують нам світло Царства Господнього, до якого Господь запрошує усіх. Але щоб осягнути Царство Боже, потрібно також, щоб і вчинки людини були добрі, були світлі».
За народними віруваннями, на Стрітення зима з весною зустрічаються. При цьому сперечаються: кому йти далі, а кому – вертатися. Якщо до вечора стане тепліше – суперечка завершилася на користь весни, якщо ж холодніше – зима ще довго не відступатиме.