Дехто вважає їх сатаністами, на них хрестяться бабусі – уся правда про тернопільських неформалів

Що насправді відбувається в «неформальних» головах і в чому вони вбачають сенс свого існування? Їх вважають сатаністами, на них хрестяться бабусі біля під’їздів, а батьки списують це на дитячу забавку.

Про неформалів розповіла художниця, тернопільська неформалка Роксолана Петренко.

- Що ти вкладаєш в поняття «неформал»?

- Це людина, яка не ставить себе в рамки чітко визначені суспільством, виділяється серед сірої маси та істотно відрізняється світоглядом, поглядами і думками від інших. Те саме можна сказати і про особистість, відштовхуючись від психології, адже неординарність – це, по суті, також певний прояв неформальності.

-Чому молоді люди вирішують піти у контркультуру?

- Люди починають відносити себе до таких культур, щоб виділитися, шукаючи однодумців в стилях, смаках, творчості. Адже лише потяг людини до цього «сидить» у її підсвідомості. Хтось переживає це в підлітковий період, деякі унікуми просто наслідують, копіюють(так зване позерство...ЖАХ!!!).

На мою думку, людина завжди повинна залишатися сама собою і якщо ж вона вже стала на шлях хіппі, панка, та не важливо кого, то не потрібно їй в цьому перешкоджати, можливо якраз це її покликання.

- Чи такі «неформали» страшні, як їх «малюють»?

- Серед людей, особливо старшого покоління існує хибна думка, мовляв «Нєфор-то зло, наркотики, алкоголь, розпуста...». На багатотисячному кількаденному субкультурному фестивалі виникне за ці дні максимум 1-2 бійки (і це ще під сумнівом). А у звичайному диско-барі зі звичайними відвідувачами – набагато більше.

-А яка зараз ситуація з тернопільськими «неформалами»?

- Сумно визнавати, але якраз з субкультурами останнім часом тут доволі таки проблематична ситуація. Їх вже навіть не видно навіть на висадках, рок-концертах. Хоч для Тернополя неформали несуть велику культурну користь. Ну чесно, скільки маю знайомих художників, поетів, музикантів, і просто творчих талановитих особистостей, але «цивілів» серед них практично нема!

-Тебе швидше за все можна віднести до «хіпі». Що скажеш про них?

- Щодо хіпі, а що хіпі? Це люди волі, миру, свободи, природи, сонця, та взагалі усього найсвітлішого що є в цьому світі. Обожнюю їх!))Хіпі - це одна з найбільш вражаючих, різносторонніх, яскравих та філософських субкультур. Це люди, які не зупиняють, їхнє життя це сама мандрівка і не обов’язково при цьому не мати постійного житла чи їздити увесь час автостопом. Я вважаю хіпі станом душі, стилем життя та певним різновидом свідомості.

neformal 1