На Тернопільщині влада виганяє близько 300 підприємців з території ринку

На виїзді з райцентру Гусятин на Тернопільщині є невеликий ринок на кількасот яток. Поряд на алейках торгує близько трьохсот підприємців. Місцева влада останніх виганяє.

Чиновники кажуть, що люди торгують в невстановлений місцях. Натомість пропонують підприємцям перейти на колишню пилораму, де немає води, світла, туалету і заїзду. До того ж на території височіє старий будівельний кран.

- Прийшли міліціонери по формі, і в цивільному, і давай мені столи з речами перевертати, - каже Людмила Голос, 50 років. – Кричать: "Конфіскація. Йди торгувати або за Збруч, або у Збруч"! Сусід захистився, то вони до нього вчепилися.

За словами Людмили Голос біля "Гусятинського ринку" на алеї торгує 298 підприємців, з котрих понад 200 є мешканцями Хмельницької області. Межа між Хмельниччиною та Тернопільщиною проходить по річці Збруч, всього за кілька сотень метрів від базару. На алейці торгують продуктами харчування, лікарськими травами, одягом.

- Та ми вже тут сину з 1999 року торгуємо, - говорить Галина Соловій, 67 років. У руках жінка тримає корзинку з горіхами, яблуками і сушкою. – А то стали гонити нас. І гонять туди, де люди не ходять. Хто там у мене ті яблучка купить?

о ПЕРКОВ

Під час сутички з правоохоронцями Валентинові Патюку розірвали куртку.

- А заяви приймати не хочуть. Кажуть все одно її порвемо, - скаржиться 24-річний Валентин.

Підприємці в один голос стверджують, що ніяких попереджень про торгівлю в невизначених місцях від влади не було.

- На товар є всі сертифікати, ми платимо податки, і до пенсійного. А як виженуть, хто наших дітей годуватиме? Хочуть нас на колишню пилораму виселити. Та туди ж ніхто не піде, бо будуть боятися, щоб кран на голову не впав. А нам як стояти, коли там нема елементарних зручностей? - обурюється Олександр Чоп, 41 рік.

Про відсутність зручностей на колишній пилорамі говорить і директор "Гусятинського ринку" Анатолій Козак.

- Там дійсно ні води, ні світла, ні нормального заїзду нема, - каже Козак. – На нашому ринку можу виділити ще аж яток з 20. Більше немає місця. Але ж це не вихід.

Гусятинський селищний голова Михайло Савчук однією з основних проблем містечка вважає торгівлю у невстановлених місцях.

- Тротуар - це не відведене для торгівлі місце. Сесія селищної ради ще 23 грудня 2009 року прийняла рішення, аби торгували в спеціально відведених місцях. А щодо цього ринку, то землю викупив підприємець. Він має погоджувальні документи від усіх відповідних служб, - говорить Савчук.

- 14 років торгували, і нікому до нас діла не було, - обурюється підприємець Наталія Лісова, 37 років. – А як тільки викупили землю, одразу нас хочете в кабалу загнати. Там же немає жодних зручностей, і кран над головою. Як йому дозволи видали? Покажіть ті документи! І чого ми донині платимо тариф на торгове місце, коли торгуємо в невизначених місцях. Ось чек!

Чиновник документів на відкриття ринку на території колишньої пилорами не показав. Натомість запевнив, що ніякої плати з місць на алейці селищна рада не брала. Також нагадав, що після себе підприємці залишають купу бруду, і перекривають людям прохід по тротуарах.

- Та ми сміття самі збираємо, і сніг відкидаємо, - каже Людмила Голос. – А за нами далі по тротуару магазин побутової техніки. То він повністю прохід перерив, і нікому не заважає. Ви викупили землю, і хочете, щоб ми вам платили? Дайте нам нормальні місця для торгівлі! А під кран самі йдіть торгувати.

У разі застосуванням до них силових методів підприємці обіцяють перекрити дорогу