Товариство з обмеженою відповідальністю «Заліщицька фабрика «Дністрянка» ЛТД» уже давно переживає скрутні часи. Збанкрутіле підприємство, яке колись давало мільйонні прибутки, помалу перетворюється на руїну.
А головне — без роботи й зарплати залишилися його працівники, які будували швейні цехи, корпуси, гаражі, все життя працювали тут.
Люди дізналися, що окремі корпуси нібито продаються без їхнього відома й згоди, тому звернулися до редакції “Вільне життя плюс” з проханням приїхати на збори. Тут вони сподівались почути відповідь від директора фабрики на запитання: чому із часу зміни форми власності фабрики керівник не проводив жодних зборів засновників та самовільно, на їхню думку, розпродує майно швейних цехів, не виплачуючи пайовикам коштів?
Пристрасті почали вирувати вже на території фабрики, де зібралось понад 70 колишніх її працівників. Люди навперебій розповідали про свої проблеми. Не приховував емоцій і Микола Кудибін, який стояв біля витоків заснування фабрики й усе життя трудився тут. Розповідав, що підприємство зароджувалося з одного цеху. На початку, щоб виробництво дало прибуток, працювати доводилося навіть понад норму, вночі.
— Ось цей швейний цех, адміністративне приміщення ми будували своїми руками, — каже М. Кудибін. — Зводили господарським способом: приходили на дві години раніше до початку робочого дня і мурували, носили цеглу, асфальтували територію. Кожен із нас вклав у товариство свої кошти ще на початку дев’яностих, тож маємо тут свою частку і в майні, і в обладнанні. Однак сьогодні до нас доходять чутки, що тут усе продається. Бачимо, що вже немає машин і трактора. Хочемо знати, куди поділось обладнання із швейного й токарського цехів. Хто купив, за скільки? Тому й зібрались, щоб директор відзвітував перед нами.
До речі, збори не проводили тут ще з того часу, як пройшов процес приватизації фабрики, а це вже понад 10 років.
На початку дев’яностих люди довірили керувати товариством Сергієві Олексійовичу Мидлику, який працював тут із 1982 року. На той час «Дністрянка» була прибутковою фабрикою, склади були забиті готовою продукцію, цехи — повністю укомплектовані. Що ж призвело до краху? Інфляція, нестабільність ринків постачання і збуту — ось основні причини, через які колись успішне підприємство занепало.