В Україні масово активізувалися змії: фахівці розповіли, як вберегтися від укусів (ВІДЕО)

Через холодну весну в Україні активність плазунів почалася саме зараз і уже маємо 10 потерпілих. На Львівщині нині троє шпиталізованих, одна з них маленька дівчинка, що гралася на приватному подвір'ї.

Як інформує "ТСН", змії облюбовують місця, де можна грітись на сонці, і де полювати, пояснює лісничий Олександр Ковальов.

"Зазвичай вони не шукають зустрічі з людьми, намагаються піти", - каже чоловік.

Але останні тижні інтернет усе ж рясніє повідомленнями про змій, яких знаходять то під авто, то під парканами, чи навіть на городині.

Гадюка навіть заповзла в під'їзд Івано-Франківської багатоповерхівки. Рятувальники спрацювали швидко, постраждалих немає. Чого не скажеш про Львівщину, зміїних укусів зазнали троє. Остання - 10-річна дівчинка. Гадюка заповзла на приватне подвір'я...

"Дівчинку вкусила змія в руку і її зразу привезли в нашу лікарню. Вона перебуває зараз в реанімаційному відділенні, стан її стабільний. Від вчорашнього дня гірше не є", - кажуть місцеві лікарі.

За останній місяць постраждалих 10. Торік, було 360. Летальних випадків - жодного, пояснює, і перераховує змій яких маємо в природі, герпетолог Олексій Марущак.

"Серед зовсім безпечних змій -це вужі: звичайний та водяний, шість видів полозів. Два види гадюк - це змії, які у нас найнебезпечніші, але не смертельноотруйні", - каже чоловік.

Це якщо вчасно та правильно надати допомогу. І при укусі: повільно рухатися, не бігти, щоб не пришвидшити розповсюдження отрути; багато пити води, аби розбавити токсин в організмі.

"До симптомів входить: біль, блювання, підвищення температури, запаморочення", - пояснює герпетолог.

Лікарі радять бути обережними, алергікам, їм краще одразу випити ліки та людям зі слабкою судинно-серцевою системою - тут більше шкоди може нанести страх і стрес. Якщо ж жодного симптому немає, найпевніше укус сухий, без отрути, або від полозів.

"Вони найагресивніші, але якщо вкусять, не вприскують отрути, вони не мають її", - додає Марущак.

Як інформує "ТСН", через холодну весну в Україні активність плазунів почалася саме зараз. Вже маємо 10 постраждалих. Більшість змій не становлять загрози нашому здоров'ю, за винятком кількох видів гадюк.  

Та все ж, укус - це крайність. Якщо біля себе побачили змію не робіть різких рухів, і повільно відходьте. Гадюка, приміром, не бачить далі двох метрів і має на характерні ознаки.

"У гадюки має бути зигзагоподібний візерунок, такий геометричний, помітний. Хоча і є гадюка, чорна, що його побачити одразу, складно", - додають у лісництві.

Та й навряд потрібно, бо фахівці радять вдягати до лісу закрите взуття і цупкі штани. Гриби збирати з палицею, якою перевіряти траву або листя і остерігайтеся трухлявих пнів.

Пеньок - те місце, де чи не найчастіше можна зустріти плазуна, який вигрівається на сонці. І далі вже є певний стереотип, що цей плазун може стрибнути. Якщо таке і відбудеться, то цей стрибок буде не такий уже й серйозний. При розмірі змії у 50 см, вона стрибне лише на половину своєї довжини.

Прості мешканці Тернопільщини теж стикаються із несподіваною появою змій. Нещодавно у Заліщиках змія заповзла прямо у автомобіль.