Чи завжди батьки знаходять час заглянути у щоденник свого сина чи доньки? Тому в світі уже давно запровадили так звані електронні щоденники. Кілька років тому планували таке нововведення ввести і в п’ятій тернопільській школі.
Проте, каже директор закладу Петро Поврозник, все залишилося лише на рівні планів, хоча і програма спеціальна була розроблена, і деякі батьки уже навіть спробували із своїх робочих чи домашніх комп`ютерів заглянути, яку оцінку дитя отримало і чи часом уроків не прогуляло. Проте у класах, де провели збори і запропонували новинку, більшість батьків таке нововведення не підтримали, розповів директор школи.
«Чому – невідомо, можливо не зрозуміли суті. Хоча персональні дані кожного учня захищені й оцінки школяра можуть бачити виключно його батьки. Щоб відслідковувати, як навчається дитина, як відвідує уроки слід лише ввести власний логін та пароль», – розповів пан Поврозник.
Шкільний щоденник – основний документ учня уже понад 100 років. З часом змінювався його зовнішній вигляд, форма записів, але функції – ніколи. Контроль за дитиною – ось головне завдання щоденника. Він дисциплінує дитину – виховує почуття відповідальності за свої вчинки. І водночас – це засіб комунікації між школою та батьками, наголошують педагоги.
На офіційному рівні електронні щоденники впроваджено вже в Росії. В Україні поступово також з`являються такі нововведення. Проте у Тернополі про таке говорити ще рано, каже начальник управління освіти і науки Ольга Похиляк. Усі школи обласного центру користуються звичними паперовими щоденниками.