Уроки християнської етики в школах спровокували несподіваний фурор серед тернополян

Емоційні дискусії породила в Фейсбуці тема доцільності уроків християнської етики у школі. А почалося все з того, що на початку тижня представники християнських церков прийшли на сесію облради і висловили своє хвилювання щодо інформації про наміри скасувати уроки християнської етики та основи сім’ї.
Депутати облради підтримали священнослужителів та в свою чергу звернулися до міністерства освіти і науки України щодо збереження предмету «Християнська етика» у програмі закладів загальної середньої освіти України. Також депутати запевнили священників, що уроки християнської етики в школах області не відмінятимуть.
Навпаки, предмет «Християнська етика» у школах Тернопільщини будутьь викладати з 1 по 11 класи, а в старших класах ще й новий предмет – «Основи сім’ї».
Та ось тернополяни не настільки одностайні щодо даного предмету. У Фейсбуці  дискусія з даного приводу вилилася у 258(!!!) коментарів. Здебільшого люди виступають проти нав’язування християнської міфології дітям, вважаючи, що в еру, коли знання стають доступними все ширшим масам, жити забобонами уже пережиток. Тернополяни також зауважують, що нерідко ці заняття відверто нецікаві і формальні.

«Питання навіть не про те, бути чи ні урокам християнства? Важливо, хто, і як буде цей предмет викладати! Сухе бубоніння та завчання текстів, дітей може надовго відкинути від одної думки про все, що пов"язано з Богом!», – наголошує Alla Vitushynska.
Андрій Лазарук пропонує забезпечити справедливий підхід дявсіх учнів, а не відстоюваи інтереси лише однієї з релігійних конфесій.
«Питання треба ставити в іншому ракурсі - для дітей-традиційних християнських конфесій і церков є християнська етика як курс за вибором, а для дітей атеїстів чи інших конфесій нема нічого. тому паралельно з християнською етикою мали б бути інші схожі предмети за вибором. тоді питання знімається повністю. традиції релігійного виховання, які є в інших країнах, для нас не дуже підходять. нам далеко до польської релігійної єдності, і ще далі від ісламського релігійного фанатизму. українське суспільство в будь-якому випадку стає менш релігійним, більш секулярним і толерантним, і християнська етика поряд із курсами для дітей інших релігій чи атеїстів має право на існування. єдине зауваження - курс християнської етики не має перетворюватися на частину служби божої, із запаленими свічками і молитвами. це має бути пізнавальний предмет, а не церковна відправа», – підкреслив Андрій Лазарук.
Водночас чимало тернополян притримається думки, що християнська етика в школах таки потрібна, наводячи приклад різних зарубіжних країн. Люди також вважають, що такі уроки допомагають виховати дітей більш маоральними.

«Я взагалі не розумію протестів стосовно християнської етики. Ви б знали, як потім себе ведуть діти, яким чуже все духовне...», –зауважила Iryna Vakhriv.