Всеукраїнський онлайн-фестиваль гончарів "Не святі горшки ліплять" впродовж трьох днів демонструватиме зооморфію в кераміці

Фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять» – це простір, де збираються ремісники та художники з різних куточків України та світу для популяризації традиційної культурної спадщини України, відродження та пропаганди різноманітних видів народних ремесел, гончарства зокрема. У зв’язку з карантинними заходами, формат фестивалю було змінено, – він став онлайн. Відтак, як ідеться на сторінці фестивалю у соцмережах, не учасники їдуть до Тернополя, а організатори їдуть у гості. Про кожного майстра відзнято відеоролик, в якому учасник розкрив тему фестивалю гончарів 2020 та показав майстер-клас з виготовлення цікавого виробу.

Отож, з 28 до 30 серпня, під час проведення дійства, ролики будуть транслюватись на сторінці цієї події, а опісля проходитиме спілкування з героєм сюжету у прямих включеннях.

Фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять» 2020 відбуватиметься за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Тернопільської міської ради.

Отож, офіційне відкриття форуму впройде 28 серпня. О 14 годині відкриє дійство вітальне слово організаторів фестивалю. Після цього учасників та гостей вітатимуть представники Українського культурного фонду. Із вітальним словом звернуться і представники Тернопільської міської ради.

За традицією, однією із складових святкування Дня міста у Тернополі стане Всеукраїнський фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять». Однак цього року проходитиме захід онлайн, на сторінці фестивалю у соцмережах, впродовж трьох днів – 28-30 серпня. Тема, на яку спілкуватимуться і творитимуть учасники, – «Зооморфія в кераміці».

Після цього розпочнуться презентації відео робіт учасників фестивалю. Так о 15.00 проходитиме презентація відео роботи майстра Івана Бобкова (м. Київ) , о 15.30 – відео роботи майстра Віталія Владковського (м. Івано-Франківськ), о 16.30 – відео роботи майстра Юрія Іщука (м. Тернопіль), о 17.00 – відео роботи майстрині Тамари Швець (м. Умань), о 17.30 – відео роботи майстра Володимира Довгана (с. Хотів, Київщина), о 18.00 – презентація відео роботи майстра Івана Братка (Нью Джерсі, США). А о 19 годині відбудеться Zoom конференція учасників першого дня фестивалю, пройде підбиття підсумків.

Програма на суботу, 29 серпня.
14.00 — Лекція від Івана Бобкова на тему: «Зооморфія у традиціях. Лембик » у zoom. Далі на сторінці фестивалю у фб чекають 7 відеороликів про учасників:
15.00 – Сергій Дутка (с. Рожнів, Івано-Франківщина),
15.30 – Сергій Погонець (с. Крищинці, Вінниччина),
16.00 – Світлана Погонець (с. Крищинці, Вінниччина),
16.30 – Юрій Токарський (м. Львів),
17.00 – Анатолій Шкурпела (с. Опішне, Полтавщина),
17.30 – Ольга Мельничук (м. Тернопіль),
18.00 – Сергій Івашків (м. Червоноград, Львівщина).

Останній, завершальний день фестивалю, в неділю, 30 серпня, відкриє програму о 14 годині лекція від учасника фестивалю Сергія Дутки на тему: «Зооморфія у сучасному стилі».
Далі роботи представлять:
15.00 – Володимир Кусик (м. Луцьк),
15.30 – Людмила Костюк (м. Ківерці, Волинь),
16.00 – Олександр Шкурпела (с. Опішне, Полтавщина),
16.30 – Зоя Предко (м. Васильків, Київщина),
17.00 – Олег Луцук (с. Стольне, Чернігівщина),
17.30 – Дмитро Каганюк (м. Соснівка, Львівщина),
18.00 – Оксана Мартинович (м. Соснівка, Львівщина).
Після цього о 19 годині пройде zoom-конференція.

Офіційне закриття фестивалю заплановане 30 серпня, у неділю, о 21 годині. На сторінці у соцмережах підсумки дійства підіб’ють організатори, з підсумковим словом звернуться і представники Українського культурного фонду.

Треба сказати, що в рамках фестивалю в Тернополі, в парку Шевченка 28-30 серпня проходитимуть майстер-класи з гончарства. А 30 серпня о 21.30 дійство завершиться випалюванням вогняної скульптури. Буде організована онлайн-трансляція цієї церемонії.