За словами лікарки-інфекціоністки, у дітей практично ті ж симптоми, що й у дорослих, проте зазвичай COVID-19 протікає легко.
Під час пандемії вберегти свою дитину від коронавірусної інфекції для батьків завдання вельми складне, особливо якщо їхнє чадо відвідує дитячий садок або школу. Тут неминучі контакти з іншими дітьми, а отже від інфікування коронавірусом ніхто не застрахований.
Які перші симптоми захворювання, і що робити, якщо ви запідозрили у своєї дитини COVID-19, ТСН.ua розповіла дитяча інфекціоністка з Кривого Рогу, лікарка вищої категорії Світлана Куніцина.
Як каже Світлана Куніцина, в період епідемії будь-які прояви якогось респіраторного захворювання потенційно повинні розглядатися, як можлива коронавірусна інфекція. Якщо у людини невелика або висока температура, є кашель, або нежить, то не можна виключати, що це може бути COVID-19. Тому що форми цього захворювання бувають абсолютно різні, від безсимптомних до середньої тяжкості і тяжких.
"Не скажу відсоток, але є такі публікації, де йдеться, що до 80% випадків інфікування коронавірусом — це стерті, безсимптомні або легкі форми, і близько 20% — протікають в середньо важкій і важкій формах. Якщо є якісь симптоми типу ГРЗ, вони на тлі епідемії звичайно ж повинні розцінюватися як потенційно можлива коронавірусна інфекція. Це — одне. Друге, ми розуміємо, що наявність пандемії не виключає можливість захворювання іншими респіраторними інфекціями вірусними або бактеріальними. У когось є симптоми, характерні не тільки, але в основному для цього захворювання — гавкаючий кашель. Для коронавірусу дуже специфічний симптом це — втрата нюху. Насправді, ні за яких інших респіраторних захворювань цей симптом особливо не спостерігається. Це - специфічний симптом", — розповідає лікарка.
Інфекціоністка каже, що для будь-якого респіраторного захворювання характерні симптоми: підвищення температури, біль у горлі, кашель, нежить.
"Відразу говорили, що нежиті при коронавірусі немає, а зараз ми бачимо, що це один з основних симптомів. Наявність нежитю не виключає можливості наявності коронавирусної інфекції. Кашель — він може бути, а може і не бути. Температура теж може бути різною від нормальної до гіпервисокої. Також присутня слабкість стомлюваність, сонливість. Навіть починається хвороба з того, що людина відчуває незрозумілу невмотивовану іншими причинами слабкість ", — говорить Світлана Куніцина.
За словами дитячого інфекціоніста, у дітей практично ті ж симптоми, що і у дорослих. "У дітей хвороба протікає з підвищеною температурою у трьох чвертях випадків, які зареєстровані, кашель присутній також у 60% хворих. Але у дітей, на відміну від дорослих, є відмінні симптоми — це блювота і понос. Акцент на тому, що все-таки діти хворіють легше, і ті важкі прояви у вигляді погіршення дихання, відчуття нестачі повітря, висока лихоманка — такі симптоми у них більш рідкісні. Коронавірус у дітей проходить найчастіше як середньої тяжкості ГРЗ", — розповідає ТСН.ua дитяча інфекціоністка.
Якщо ж батьки запідозрили у дитини коронавірус, медики радять не займатися самолікуванням, а звернутися за консультацією до фахівця.
"Як я вже говорила, під час пандемії наявність всіх інших респіраторних хвороб не виключається. У дитини підвищується температура і з'являється кашель. Природно, батьки звертаються до лікаря. Я хочу сказати що дітям, поки вони ходять до школи або садка і не мають контакт з підтвердженим випадком коронавірусу, навряд чи лікарі порекомендують пройти обстеження на коронавірусну інфекцію. У моєї знайомої дитина пішла в дитячий сад і у неї з'явився всього-на-всього нежить, але на той момент стало відомо, що в дитячому садку виявили випадки коронавірусної інфекції, і обстеження у нього підтвердило коронавірус. Якби в цьому дитячому садку у когось з працівників не було підтвердженого COVID-19, то навряд чи б цю дитину хтось обстежив. Я як інфекціоніст, якби наші фінансові можливості дозволяли, рекомендувала б обстежити на COVI -19 методом ПЛР кожен випадок респіраторного захворювання. Це — дороге задоволення, і звичайно ж, в нашій країні це неможливо, а за гроші не кожен дозволить собі навіть один раз за епідемію зробити такий аналіз. Що робити, однозначно — звертатися до лікаря, показати дитину, і вже нехай лікар ухвалює рішення, обстежити її чи ні ", — говорить інфекціоністка.
Нагадаємо, що перебіг заворювання та симптоми у кожної людини може бути різним. У когось з'являється висока температура, а у когось вона ледве сягає 37,2, у когось болить горло, мучить сильний кашель, а у когось виникає єдиний симптом COVID-19 — нежить.