"Помаранчева" зона в усій країні: які обмеження діятимуть щовихідних до кінця листопада

Учора Кабінет Міністрів України прийняв рішення про запровадження карантину “вихідного дня” з 14 по 30 листопада 2020 року.

На загальнодержавному рівні також введені обмеження, які відповідають “помаранчевому” рівню епідемічної небезпеки. МОЗ розраховує, що посилення карантинних обмежень дозволить зупинити стрімке зростання кількості хворих на COVID-19 та не допустити колапсу медичної системи. Міністр закликав громадян дотримуватися запроваджених обмежень, повідомляють у міністерстві. 

Карантин “вихідного дня” передбачає, що у суботу та неділю будуть працювати лише транспорт, магазини, які торгують продуктами харчування, кормами, медичними виробами, аптеки, обмінні пункти та фінансові установи, автозаправні станції (за винятком зон харчування). Все решта — спортивні зали, фітнес-центри, заклади культури, ТРЦ, магазини, які торгують непродовольчими товарами, будуть закриті. У боротьбі з пандемією важливо розірвати ланцюг передачі вірусу, а це можливо лише шляхом зменшення контактів між різними соціальними групами.

Найдієвіший метод боротьби з пандемією — це повний локдаун. Наразі він запроваджується у багатьох європейських країнах. Натомість в Україні, за розрахунками Мінфіну та Мінекономіки, жорсткий карантин може вбити економіку країни. Тому уряд зараз намагається знайти зважене рішення.

Уряд додатково виділив 895,578 млн грн на забезпечення киснем ліжок у лікарнях, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19. Це дозволить забезпечити киснем до 80% ліжко-місць. МОЗ наразі не задовольняють темпи збільшення ліжок із підведеним киснем. Раніше міністерство поставило перед органами місцевої влади, яким підпорядковуються медичні заклади у регіонах, завдання до 1 жовтня забезпечити підведення кисню до 80% ліжок. Це питання знаходиться на постійному контролі президента України та прем’єр-міністра.