Не менш важка ситуація із коронавірусом, ніж у областях, склалася у Києві: близько 200 осіб у столиці перебувають в інтенсивній терапії. Близько трьох десятків — під'єднані до апаратів ШВЛ.
Як інформує "ТСН", пацієнтів із тяжким перебігом хвороби стає все більше, кажуть медики. І додають, до них частіше тепер везуть не літніх людей.
За словами лікаря-анастезіолога 9-ї міської лікарні столиці Володимира Лиходієвського, порівняно з минулим місяцем, наразі важкі форми COVID-19, які доходять до реанімації, молодшають.
"Сьогодні вночі у нас померла жінка з важкою формою COVID-19. У цієї жінки три дні тому померла донька 36 років, яка хворіла на коронавірус", — розповідає Альона Хомякова, завідувачка відділення анастезіології та інтенсивної терапії інфекційних хворих.
Лікарі говорять, що стає важче, попри те, що теоретично можна було б звикнути до COVID-19, але до пандемії звикнути не можна. Стає важче і фізично, й емоційно через те, що немає змоги розслабитися і дуже важко втрачати пацієнтів.
"Хворі стали важчими і їх більшає. Немає жодного спочинку. Тільки-но ліжко звільняється, його одразу ж займають", — говорить один з лікарів.
Один день роботи лікарів у реанімації. У Києві нових випадків коронавірусу найбільше. За офіційними даними, місць для недужих на коронавірус поки що вистачає.
Своєю чергою, пацієнти, коли вже мають змогу говорити, зізнаються, що не мають жодного бажання сумніватися в існуванні COVID-19 як хвороби.
Тим часом стало відомо, що локдауну в Києві не буде: у КМДА знайшли альтернативу жорсткому карантину. Для відстеження пересування хворих на коронавірус і контактних осіб пропонується використовувати застосунок "Дій вдома".