Тіла складають під стіною: померлих від ускладнень ковіду стає все більше

У Сумській області лікарні, де лікують хворих на коронавірус, переповнені. Там є лікувальні установи, де на одне ліжко-місце випадає по два пацієнти. Є випадки, коли пацієнти вмирають на порозі медустанови, так і не дочекавшись, коли ж їм знайдуть місце в лікарні. І далеко не всім померлим пишуть, що померли вони від коронавірусу.

Детальніше про ситуацію читайте в матеріалі OBOZREVATEL.Нещодавно в Сумській області на порозі Путивльської лікарні померла пенсіонерка. Жінка два тижні хворіла на коронавірус, проте сімейна лікарка не проводила їй ПЛР-тест, оскільки не бачила підстав. А коли жінка вже задихалася та прийшла на прийом до приватного сімейного лікаря із сатурацією 30%, їй просто не змогли знайти місце для госпіталізації в лікарнях району.

Вона сама пішла в лікарню просити, щоб її поклали, проте встигла лише дійти до неї. І померла.Як з'ясувалося, ніде поблизу з Путивлем не було місць у лікарнях. У Глухівському районі кількість хворих у ковідних відділеннях удвічі перевищувала кількість ліжок. Більш ніж на 100% було завантажено медустанови і в Білопільському районі.

Тільки після цього кричущого випадку в обласній адміністрації повідомили, що зайнялися збільшенням місць для ковідних лікарень. Тепер в області аж 1350 ліжок у 16 медичних установах призначено для лікування хворих на коронавірус.Водночас у Сумській області кількість хворих на коронавірус стрімко зростає. Тільки за 24 листопада тут COVID-19 підтвердився в 729 осіб.

За словами жінки, яка нещодавно через ковід втратила брата, у реанімації пацієнти вмирали часто. Тільки в четвер, коли брата доставили туди, там померло чотири людини, наступного дня знову були смерті. Померлих людей складали в чорні спеціальні пакети й клали біля стінки в реанімації. Потім на каталці відвезли в морг.

"Я можу тільки поклонитися в ноги лікарям і медикам, які працюють там, у реанімаційному відділенні. Розумієте, вони не ходять, вони там бігають. Вони виходять до родичів усі мокрі, з них піт тече струмками. У них пекельна робота. Медиків там катастрофічно не вистачає. Мені розповідали, що коли тут вирішили відкрити ковідне відділення, то частина медперсоналу просто звільнилася. Люди не хочуть ризикувати здоров'ям своїх і своїх близьких заради цих копійок. Решта лікарів працює по кілька днів, вони там і сплять", – розповідає Лідія.

Через те, що медиків не вистачає, деяким навіть доводиться наймати медсестер для того, щоб вони доглядали за їхніми рідними там.