Від сьогодні, 1 січня 2021 року, кижен українець, який захоче оформити субсидію, або ж розраховуватиме на будь-яку соціальну виплату від держави, буде проходити детальну перевірку з боку Міністерства фінансів. Тож субсидії та допомогу від держави можуть втратити чимало громадян.
Про те, навіщо і як будуть перевіряти українців – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
У 2020-му, як і раніше, доходи українців перевіряли вже після призначення соціальної допомоги. Мінсоцполітики на своєму рівні звіряло всі документи, а ось наступний етап перевірки в Міністерстві фінансів проводили вже постфактум.
З 1 січня Мінфін отримає можливість автоматично проводити верифікацію (перевірку) даних одержувачів усіх виплат: пенсій, субсидій, матеріальної допомоги малозабезпеченим тощо. Це відповідає закону "Про верифікацію". І робити це будуть ще до того, як дадуть гроші з бюджету
Яка інформація потрапить до реєстрів:
- про всі транспортні засоби, які є в пільговиків;
- документи, що підтверджують особу (паспорт, ІПН, реєстрація місця проживання);
- про перетин кордону;
- інформація про те, які штрафи платив;
- витяг із податкової;
- інформація про право власності на нерухомість.
Три етапи перевірки:
- Перед отриманням виплати. Відразу після того, як ви звернетеся по пенсію, субсидію або іншу виплату, ваші дані потраплять до Мінфіну і в автоматичному режимі будуть зіставлятися з усією інформацією, яка є в базах даних.
- Під час отримання виплати. Якщо в процесі спливе факт про те, що українець порушив умови надання допомоги і приховав цю інформацію, гроші відразу ж перестануть виплачувати.
- Третій – ретроспективна верифікація. Ще три роки після того, як людина перестала отримувати гроші від держави, її можуть і будуть перевіряти.
З 2021-го діятимуть усі три етапи перевірок.
В Україні тільки за офіційними даними Держстату кожен п'ятий працює неофіційно. Отримані доходи ніде не відображуються, з них не платять податки. І це дозволяє претендувати на субсидії, виплати малозабезпеченим. Доходить навіть до того, що чоловік і жінка спеціально не укладають шлюб, щоб мати дитини вважалася одиначкою і отримувала допомогу від держави.