Українки та їхні діти, яких вдалося евакуювати із сирійського табору, де утримують родини бойовиків терористичної організації ІДІЛ, зараз перебувають на обсервації під Києвом. Ці жінки вижили в страшних реаліях радикального ісламу і майже втратили надію побачити Батьківщину.
Спецоперація з їхнього визволення тривала понад рік.Членів родин бойовиків ІДІЛу перевіряли спецслужби. Фактів співробітництва з терористами не виявили, розповіли 3 січня у ТСН.
Дві українки, яким вдалося повернутися на Батьківщину, на двох мають семеро дітей. Нині вони у передмісті Києва, у санаторії. Тут проходять карантинну самоізоляцію. Дітям, що народились за кордоном, дивним здається все, що бачать в Україні.
"Діти не розуміють, чому дерева висохли. Я кажу, що це зима. Вони не розуміють, бо не бачили цього", – каже Аліме Абасова.
Доки триває самоізоляція, гостям до санаторію не можна. Виняток, за умов захисних масок та соціальної дистанції, зробили лиш для нас. Смаколики для цих дітлахів – дивина. Усе своє маленьке життя вони провели у закритих таборах у Сирії. Туди їхні матері потрапили після того, як повірили у східну казку та поїхали за своїми чоловіками. Пізніше ті вступили до однієї з найжорстокіших терористичних організацій планети – ІДІЛ.
"А виходу звідти немає. Чоловікам не можливо звідти вибратися: їх переслідують, вбивають", – каже жінка, що не хоче називатися.Як родичів терористів жінок з дітьми ізолювали в спеціальні табори. Там малюків виховують в дусі ІДІЛ. Їх називають "вовченятами халіфату". Якби дітей звідти не забрали, то вони могли б поповнити лави терористів. Спецоперація з визволення перших дев’яти українських громадян тривала понад рік.
Зараз звільнені українці звикають до спокійного життя.
"Ми щасливі, що на волі. Є родичі, які підтримували", – каже Аліме. Саме до них із п’ятьма дітьми жінка поїде одразу після самоізоляції.Дещо складніше мамі цих дівчаток, бо її батьки перебувають в окупованому Криму. Аби не мати справ із російськими спецслужбами, доведеться залишиться на материковій Україні. Із рідною сестрою, вона вже домовились про зустріч.У сирійських таборах залишається ще 57 українців – це жінки і їхні діти. Спецслужби сподіваються звільнити їх вже цього року.