Як виглядають замки Тернопільщини з висоти пташиного польоту (фото)

Картографічний сервіс "Мета-карти" представив колекцію фотографій старовинних замків і монастирів Західної України, повідомляє Інтерфакс.

Частина з цих фоток зроблена з висоти пташиного польоту і їх можна знайти, користуючись "метівською" картою. Фотки були зроблені спеціально для проекту і увійшли в перший інформаційний шар карт. Редактор "Історичної Правди" Павло СОЛОДЬКО погортав їх і пропонує вам найкраще, що можна побачити згори.

Якщо ви збираєтеся на свята помандрувати українськими замками, ці світлини допоможуть вам прийняти рішення і додадуть інфи про історичні пам'ятки.

Фортеця під Збаражем на Тернопільщині - теж Новий замок. Князів Збаразьких, ясна річ :) Старий збаразький замок знищили у XVI сторіччі татари. Новий побудовано в іншому місці через 100 років, із палацом посередині і з бастіонами для стрільби уздовж флангу (ще був глибокий рів довкола, ідеальне ренесансне укріплення) він є копією відомої голандської фортеці тих часів - Бреди. Тут Хмельницький облягав польську армію, змусивши короля підписати Зборівський договір.

Легендарний замок на горі Боні у Кременці. Його не зміг узяти штурмом навіть Батий - захисники поливали стіни водою, яка замерзала. Перебудований литовцями. У XVI сторіччі належав дружині польського короля Сигізмунад І Боні Сфорці, на честь якої було названо Замкову гору. Взятий штурмом і зруйновий козаками Кривоноса під час Хмельниччини, поруч збереглося козацьке кладовище. Праворуч - залишки Надбрамної вежі, ще дві башти не збереглися. Вгорі фото видно сам Кременець, з упізнаваним жовтим собором УГКЦ (колишнім костьолом єзуїтів).

З іншого боку від Кременця - Почаїв. Його Лавра, заснована у XIII сторіччі київськими монахами, втікачами від Батия. Архітектурний ансамбль Успенського собору (ліворуч) сформовано у XVIII сторіччі. Дзвіницю будують у XIX-ому, Троїцьку церкву (праворуч від дзвіниці) на початку ХХ-го.

Джерело: ТТ.