Мерзли пацієнти і лікарі, досі мерзнуть діти: у Монастириськах – катастрофа з опаленням

Школярі навчають у куртках, а діти сплять в светрах та колготах. Така ситуація – в навчально-виховних закладах Монастириська. Донедавна схожою ситуація була в медзакладах, де мерзли як лікарі, так і пацієнти. Причина – непідписані угоди про постачання газу, як наслідок частина соціальних закладів досі не обігрівається.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив депутат міськради Монастириської ОТГ, лікар районної лікарні Віталій Тріщук.

За його словами, дуже холодно також у школах міста, де діти змушені навчатися у куртках. Донедавна не опалювалася і поліклініка, але після депутатського звернення учора опалення в поліклініці включили.

"В мерії сказали, що через критичну ситуацію з цінами на газ доведеться переходити на альтернативні види палива. 15 жовтня дровами почали опалювали районну лікарню, але і дров могло не вистачити, економили, то нашу поліклініку не опалювали. Тому мерзли і пацієнти, і лікарі. В нас в кабінетах було 12-13 градусів", – описав ситуацію Тріщук.

За його інформацією, через сильний холод у дитсадку батькам почали радити лишати дітей вдома.

Директора єдиного у місті Монастириська дитсадка "Казка" Таїсія Жолобак підтвердила УНІАН, що в приміщеннях цього закладу дуже холодно.

"Щойно були працівники санстанції, зафіксували температуру. У нас у північних приміщеннях термометри показують 13-14 градусів тепла. Працівники санстанції сказали, що це температура стіни, на якій вони висять. Їхні термометри показали, що температура повітря в цих приміщеннях на 2 градуси вища. Але все одно, 16 градусів у спальні чи 17 градусів в ігровій – це не ті температури, в яких би мали перебувати діти", – наголосила Жолобак.

Водночас вона спростувала розповсюджену у ЗМІ інформацію про те, що діти через холоднечу змушені були спати в куртках.

"Так, насправді у спальнях – дуже холодно, бо там – північна сторона. Але до курток не доходить. Діти сплять в светрах, в колготах, накриваємо їх нещодавно придбаними синтепоновими ковдрами. До обіду діти ще граються, рухаються, але спати – насправді холодно", – визнає директорка.

Вона також зізналася, що попри усі чинні заборони і приписи, в дитсадку змушені вмикати масляні радіатори. Та й це не надто вирішує ситуацію, оскільки не витримує проводка.

"У нас 8 груп. Це 8 радіаторів. А проводка розрахована на те, щоб підключити електротехніку на кшталт програвача. Тому струм після підключення радіаторів починає вибивати", – розповіла Жолобак.

На території дитсадка є газова котельня, однак її досі не запустили.

"В міськраді пояснили, що через подорожчання газу не уклали угод. Сподіваємося, що в найкоротший час цю проблему вирішать. Хоча про таке заздалегідь треба було думати, а не в останній момент", – переконана керівниця дитсадка.

В обласному управлінні освіти запевняють, що про нестерпні умови перебування в навчальних закладах їм не повідомляли.

"Сьогодні у нас була нарада з представниками громад щодо укладання угод з НАК "Нафтогаз". То ніхто не скаржився, що у них в школах чи дитсадках аж так холодно. Якщо були заяви, що діти змушені спати в куртках, то орган місцевого самоврядування мав би оперативно відреагувати на таке. Адже дитсадок перебуває в їхньому підпорядкуванні. Якщо там така холоднеча – то варто було призупинити роботу дитсадка", – зазначає керівник обласного управління освіти Ольга Хома.

За її даними, підписання угоди з НАК "Нафтогаз" займе 5 днів, адже усі громади уже підготували необхідні документи. На думку Хоми, на ці 5 днів можна було б дитсадок закрити.

"Гадаю, батьки б з розумінням віднеслися. Адже мова йде про здоров’я дітей", – наголошує очільниця обласного управління освіти.

Водночас Жолобак зауважила, що припиняти роботу дитсадка не планують.

"Багатьом батькам просто ніде подіти дітей. Тому працюватимемо надалі й очікуватимемо, коли нарешті підключать опалення", – сказала Жолобак.