"Вушка не надуває, а пеленка не рятує": лікар розвіяв популярні міфи про малюків

Усі сучасні батьки чули поради від своїх мам, бабусь чи прабабусь, про доцільність шапочок після купання, користь трав'яних купелів та кутання. Але сучасна медицина спростовує багато традиційних уявлень, які були аксіомою для наших мам та бабусь.

Педіатр Олексій Риков розвіяв популярні міфи у педіатрії, про які давно потрібно забути.

Міф перший: під час купання у пластикову ванну потрібно підстилати пелюшку
У часи, коли дітей купали у дерев'яних коритцях-ванночках, сенс у підкладанні пелюшки справді був. Це вберігало малюка від загнаної скалки. Але зараз, коли ванночки для купання немовлят пластикові, необхідності підкладити пелюшку немає. 

Міф другий: дитину треба кутати, щоб вона не захворіла

Причиною хвороб є віруси, які можуть активізуватись від тривалого переохолодження, але сам по собі холод не може бути причиною хвороби. Кутати дитину не потрібно, це не тільки не вбереже її від хвороби, а й може нашкодити. Якщо дитина перегріється, це буде не менш небезпечно для її організму, ніж переохолодження.

Міф третій: можна "надути вухо" і отримати отит
Отит – це ускладнення респіраторної інфекції. Неможливо заробити його, підставивши вухо вітру.

Міф четвертий: шапочка захистить від отиту

Шапочка — дуже важливий предмет гардеробу, вона зігріває в холод, але носіння шапочки саме по собі від отиту не врятує. Більше того, потрібно пам'ятати, що процедури, що зігрівають, при отиті, особливо при гнійному отиті, протипоказані.