Про наявність вільних місць можна дізнатись на офіційному сайті Укрзалізниці. Якщо плануєте подорожувати влітку на південь з комфортом, відвідати каси варто о 8 ранку за 45 діб до дня наміченої подорожі.
Навіть за 45 діб до відправки важко знайти нижні місця у купейному вагоні в напрямку Півдня.
У цьому переконались родина тернополян Романюків, намагаючись взятии білети на залізничному вокзалі Тернополя на середину липня, пише 20 хвилин.
- Я вже понад 6 років мешкаю та працюю в Тернополі, однак родом з Херсонщини, там у мене залишились батьки, яких ми з дружиною та сином навідуємо щороку влітку, – каже Вадим Романюк. – Минулі роки їздили на південь машиною, тому з проблемами відсутності квитків не стикались. Цього року, враховуючи жахливий стан доріг, вирішили не добивати власне авто і вирушити до батьків потягом.
В 11 ранку квитків вже не було
Подбати про квитки за потяг родина вирішила заздалегідь, аби потім не виникало проблем. Відрахували 45 діб до початку подорожі, і того дня близько 11 ранку були вже під касами. Аби нічого не переплутати, записали на листку дату виїзду, номер потягу, місто, до якого прямуватимуть та кількість квитків – два нижніх – для сина і дружини – і одне верхнє.
- Сину лише 3,5 роки, але їхати потягом нам доведеться понад 16 годин, тому і малому вирішили брати квиток «з місцем», – пояснив пан Романюк. – Дружина моя після операції, тому подорожувати на верхній поличці ніяк не виходило.
Касиру у віконечку розповіли свої вимоги. Жінка кілька хвилин переглядала дані, а потім видала, мовляв, у тому напрямку курсує два потяги. Однак, нижнього місця – жодного, пригадує тернополянин.
- Жінка порадила періодично підходити до кас, можливо, додадуть ще вагони, – поділились тернополяни. – Пояснила: квитків до інших вагонів їм не дають, доки залишаються непроданими 8 квитків. Аби цілодобово не простоювати на вокзалі, порадила самим переглядати інформацію про наявність місць на сайті Укрзалізниці.
Про інформацію щодо ситуації з квитками тернополяни поставились скептично. Однак, приїхавши додому, зайшли таки на сайт Укрзалізниці. У розділі «Для пасажирів» знайшли графу, заповнивши яку побачили реальну картину: скільки непроданих квитків є у кожному вагоні на кожен потяг в потрібному напрямку. Там також вказано № вагону, вільні місця в якому купе та чимало корисної інформації, яку можна відслідковувати самостійно.
Ситуацію з квитками відстежуйте самі
- Два дні ми «висіли» на цьому сайті і 2 червня о 8 ранку побачили, що додали новий вагон, – ділиться пан Вадим. – Через 15 хвилин були на вокзалі і купили квитки, які потрібні. Інформація он-лайн стала таки у пригоді. Тепер чатуватимемо також, щоб взяти білети у зворотному напрямку.
Звернули увагу тернополяни й на те, що документи у них не вимагали, однак запитали ім’я та прізвища усіх подорожуючих. Касир кілька разів перепитала точність даних, аби не було помилок. Бо, як попередила, документи перевірятимуть вже у потягу і, як прізвище чи ім’я написані з кількома помилками, можуть виникнути проблеми.
- Радив би усім власноруч відстежувати інформацію про наявність квитків на сайті http://booking.uz.gov.ua/, – каже Вадим Романюк. – Адже хороші місця важко знайти навіть за 45 діб. У цьому ж розділі, до речі, можна квитки і резервувати.
Довідка
З 27 травня 2013 р. в південному напрямку через Тернопіль курсує 8 потягів, повідомили у прес-центрі Львівської залізниці. Кондиціонери є лише у третині вагонів.
Діти до 6 років можуть їхати безкоштовно і без квитка, однак із собою потрібно мати оригінал свідоцтва про народження. Якщо ви хочете брати 4-5 річному малюкові квиток з окремим місцем, за нього доведеться сплатити 75% від вартості дорослого білета. Стільки ж коштуватиме квиток для дітей 6-14 років, однак їм вже видають проїзний документ, повідомили у касах залізничного вокзалу ст. Тернопіль.