Нещодавно під час однієї із відомчих нарад в мерії міста Тернополя оприлюднена інформація про поширення фактів корупції у медичних закладах області.
Зокрема, йшлося про вимагання грошей за призначення на посаду головного лікаря у Збаразькому районі, про фінансові зловживання у Борщівській районній лікарні тощо. Наведена інформація внесена до Єдиного обліку. Наразі правоохоронці проводять перевірку.
Читайте "Хоптян розказав, скільки коштують посади в Тернопільській області"
Варто зауважити, що працівники міліції цьогоріч здійснювали профілактику та викривали злочини у сфері охорони здоров’я під час використання бюджетних коштів, спрямованих на її утримання, розвиток, в тому числі і на закупівлю лікарських засобів та медичного обладнання.
Як повідомив начальник управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю Дмитро Любченко, в результаті проведених заходів до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про відкриття дванадцяти кримінальних проваджень за виявленими фактами зловживань у сфері охорони здоров’я. Повідомлено осіб про підозру у п’яти кримінальних провадженнях. До суду направлено два кримінальних провадження. Сума збитків за виявленими фактами зловживань у сфері охорони здоров’я становить понад мільйон двісті тисяч гривень. Забезпечено відшкодування збитків на суму 450 тисяч гривень.
Як приклад, задокументовано факт хабарництва з боку одного із керівників Бережанського комунального туберкульозного диспансеру, який вимагав та отримав за сприяння у видачі медичного висновку лікарсько-консультаційної комісії хабар в розмірі три з половиною тисячі гривень. Кримінальне провадження, розпочате за даним фактом, розслідувано та направлено на розгляд суду.
За матеріалами обласного управління боротьби з економічною злочинністю прокуратура Шумського району розпочала кримінальне провадження відносно службових осіб управління капітального будівництва Тернопільської ОДА, генпідрядника та субпідрядника, які під час виконання робіт з реконструкції геріатричного відділення територіального центру соціального обслуговування завищили вартість виконаних робіт на об’єкті будівництва, в результаті чого із державного бюджету було незаконно перераховано кошти в сумі понад 768 тисяч гривень.
Ще один факт зловживань у сфері службової діяльності розслідує прокуратура Тернопільської області. Чиновники управління капітального будівництва та підрядної організації під час виконання будівельно-монтажних робіт з реконструкції існуючих будівель обласногоперинатального центру в місті Тернополі завищили вартість виконаних робіт на об’єкті будівництва. В результаті підрядній організації із державного бюджету незаконно перераховано понад 168 тисяч гривень.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані про відкриття кримінального провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України відносно службових осіб Тернопільського районного територіального медичного об’єднання. Порушуючи вимогу Закону України «Про здійснення державних закупівель» та правил визначення вартості будівництва, посадовці, зловживаючи своїм службовим становищем, уклали з одним із товариств із обмеженою відповідальністю декілька договорів про виконання поточного ремонту приміщень, які належать до одного об’єкта та вважаються одним предметом закупівлі, в результаті чого вказаній організації було незаконно перераховано бюджетні кошти в сумі понад 867 тисяч гривень.
Факти адміністративної корупції у сфері охорони здоров’я теж, на жаль, мають місце. З початку року співробітники управління боротьби з економічною злочинністю склали два адміністративних протоколи, які вже розглянуті судами. Як приклад, покарання у вигляді штрафу отримала одна із керівників Підволочиської комунальної районної лікарні за те, що отримувала неправомірну винагороду за довідки дозвільного характеру. Не зважаючи на рішення суду, медик й надалі перебуває на керівній посаді.
На даний час працівники міліції працюють над документуванням фактів розтрати коштів районного бюджету зі сторони посадових осіб однієї із центральних районних комунальних лікарень, зловживання службовим становищем та службового підроблення зі сторони посадових осіб навчального медичного закладу та іншими фактами.
Правоохоронці й надалі виявлятимуть факти корупції у медичній сфері області. Насамперед, викриватимуть тих працівників, які ласі до хабарів та фінансових махінацій